VIP-хроніки 2012-09-13 10:42 Пироженко Клеопатра

Вишукана нецензурна мова української політики

"Ти! Встань! Дивися, сучий пес!". Це не цитата з детективу про бандитів, а всього лиш звернення мера Харкова Генадія Кернеса до глави Харьківміськліфту під час засідання комісії з надзвичайних ситуацій

На жаль, саме таким стає сьогодні стиль офіційного спілкування в державних органах і чиновники зовсім не намагаються хоч якось його пом'якшити. Просто зараз такі часи, коли справжнє обличчя можна не приховувати, все одно електорат вже нічого не вирішує, вирішують братки при владі, а отже і стиль спілкування стає відповідним.

Гаркання, гавкання, матюкання або ж просто жести, саме так виказують сьогодні свої думки і емоції люди, які за великим рахунком мали б бути обличчям держави, на ділі ж  уособлюють ту прірву, в яку Україна скочується. Інтернет і мобільні телефони дозволяють все легше фіксувати і розповсюджувати для загального перегляду прояви хамства з боку українських чиновників, втім не варто забувати, що те, що з'являється у всесвітній мережі, це лиш верхівка айсберга. Пропонуємо вам подивитися на невелику частину цієї верхівки, бо навіть вона дозволяє чудово осягнути глибину трагедії українського державного паноптикуму, який все частіше поводиться так, ніби тільки що зліз з дерева. Ну а хіба можна інакше сказати, наприклад, про Андрія Хижняка, який є директором департаменту зі справ сім'ї, молоді та спорту Харьковської міськради.

На його думку, жіночка на нього кричала, тоді як можна назвати його реакцію? Якщо б у людини було слабке серце, то це практично замах на життя, тому що навіть при перегляді відео у кріслі вдома у мене серце ледь не зупинилося від цього лев'ячого гиркотіння, що вже казати про враження від цієї величезної страхітливої фігури вживу?

З іншого боку член ВО "Свобода" Юрій Михальчишин говорить досить тихо і ласкаво, зате з додаванням нецензурної лексики.

Просто людина дуже хоче до парламенту, от і їздить до селах, агітує, демонструє люб'язність. Ну правда трохи своєрідно, але зате з душею. Михальчишин навіть готовий віддати своїх охоронців, щоб вони допомогли людям. Цитую: "Михайло! Допоможи йому знімати краєвиди, щоб він уже не знімав". Тобто ви оцінили, людина хоче, щоб її обрали і навіть з такою сильною мотивацією не може приховати, як сильно зневажає людей. Це до виборів. А після?

І взагалі, якщо ми вже завели мову про матюки, то зважаючи на "сучий пес", "за…в" та інші приклади, скидається на те, що мова матюків стане додатковою регіональною. От мер Слав'янська Неля Штепа, слухаючи питання від журналістки, не втрималася від того, щоб одразу ж дати їй оцінку.

Після цього випадку у чиновниці недолуго виправдовувалися, розповідаючи, що вона ніби-то хотіла покликати якогось електрика Сашу.  

Хоча, що вже там казати, навіть Янукович, коли ще був кандидатом в президенти не цурався називати всіх неугодних "козлами", що вже тоді критикувати мера міста. Що таке Слав'янськ, порівняно з усією Україною, якою тепер править видатний оратор?

Окрім активного вживання ненормативної лексики чиновники дуже люблять нагадувати журналістам, про те, що "їм жити ще довго", як мер Одеси Олексій Костусєв.

Або пропонують "остальноє додумать самім".

 

Прямо говорять про те, що‪ можуть взятися "за ваші яйця", як Арсеній Яценюк.

Або просто починають бити людей. Саме так депутат Одеської міської ради Ігор Марков зі своїми прибічниками реагує на учасників мирної акції протесту.

Насамкінець розкажу вам сумну історію. 19 лютого міністр закордонних справ Австралії Кевін Радд записував звернення китайською мовою і це видалося йому такою важкою справою, що він не стримався і назвав китайську "fuckinglanguage".

22 лютого Радд подав у відставку.

Ця історія сумна і для Радда і для нас - йому довелося піти у відставку, а ми від своїх державних мужів такого дочекаємося точно не скоро.