Український тиждень № 21 (289)

Зміст номеру

Тисяча й одна інтеграція. Домовленості з Митним союзом не матимуть практичних наслідків

Єдиний імовірний наслідок домовленостей Януковича в Астані – хіба що у своєрідному перехідному етапі до дальшого втягування України в Євразійський союз

Олександр Крамар

Грати другу скрипку

В нерівній боротьбі з владою до її ніг упав відомий український рокер Олег Скрипка. Певно, відтепер у музиканта все буде добре, всі його проекти щедро фінансуватимуться з держбюджету і він зможе насолоджуватися справжньою творчістю (хоча, як показує досвід самого Скрипки, що більше контактів з владою, то менше творчості – нових альбомів ВВ ми не чули дуже давно).

Бої без правил. Влада і далі стимулює ескалацію силового протистояння

Замість того щоб зробити адекватні висновки з подій 18 травня, влада і далі стимулює ескалацію силового протистояння

Тиждень

План "Б": Україні потрібна дерадянізація і дерусифікація

Праця, яку сьогодні представляє Тиждень, не має автора. Точніше, не має одного конкретного авто­­ра – це плід колективної робо­­ти журналістів Тижня, українських та закордонних експертів. Не буде перебільшенням сказати, що «Дорожня карта дерадянізації України» – це практичний результат діяльності всього нашого видання за час його існування.

Тиждень

Куди подітись бідному родичеві? Де окрім ЄС шукати ринки збуту

Митний союз? Дякуємо, не треба. Зона вільної торгівлі з ЄС? Так, але не лише вона

Любомир Шавалюк

Українська банківська система повинна стати голов­ним постачальником ресурсів продуктивному виробнику

Співпраця банків із підприємцями має бути взаємовигідною, рівноправною, сприятливою для реального сектору з погляду умов і термінів кредитування, ставок, відповідальності обох сторін, повноти задоволення потреб у необхідних фінансових засобах.

Володимир Лановий

Допомога на гальмах

Що заважає розвиватися благодійності в Україні

Богдан Буткевич

Нові-старі недруги. Суперництво між Москвою та Берліном посилюватиметься

У найближчі 10 років посилюватиметься суперництво між Москвою та Берліном, в основі якого лежатимуть несумісні принципи управління, ставлення до верховенства права та прав людини

Януш Бугайські

Чимала плата. Британія перед викликами ісламізму

Спроби уряду Сполученого Королівства зупинити радикалізацію серед неінтегрованих молодих британських мусульман зазнали краху, що призводить до нової хвилі насильства екстремістів

Майкл Бініон

У тіні Тарту

Історичний спір щодо кордону між Естонією та Росією стосується не тільки правової чи моральної оцінки минулого

Калле Муулі

Вірус спротиву. Повстання в Норильському таборі стало першим кроком до розвалу найцинічнішого винаходу комунізму

Розпочате українськими політв’язнями повстання в Норильському таборі стало першим кроком до розвалу найцинічнішого винаходу комунізму – системи ГУЛАГу

Ігор Дерев’яний

Алла Макарова: Українці зіграли першу скрипку у Норильському повстанні

Засновник музею Норильського повстання Алла Макарова про те, чому події в НорЛАЗі 60 років тому стали наймасовішим і найорганізованішим мирним виступом політв’язнів у СРСР на захист своїх людських прав і гідності

Ганна Трегуб

Список Спілберґа. Очільник журі став головним героєм 66-го Каннського фестивалю

Каннський фестиваль-2013 запам’ятається двома головними моментами. Перший – сильна конкурсна програма, в якій майже не було відверто провальних стрічок. Другий – Стівен Спілберґ, голова журі нинішніх Канн, повернув собі славу мудрого і сміливого митця, яка раніше повивала його ім’я, а потім, з огляду на купу недоречних фільмів, забулася.

Катерина Барабаш

В одній пастці з Піднебесною

Нова виставка в PinchukArtCentre «Китай Китай» містить кілька сильних робіт, створених молодими художниками з Піднебесної спеціально для цього простору.

Різносторонній трикутник

30 травня вийшов у прокат український фільм «Істальгія» Дар’ї Онищенко. Збоку він бачиться дуже правильно втіленим проектом: копродукція різних країн, співпраця фондів, вдала образна назва, важлива тема й відомі актори. Стрічка зачіпає наріжну проблему України – масовий виїзд людей на захід у пошуках заробітку й пов’язану з цим ностальгію за батьківщиною.

Дісталися берега

Гурт «Океан Ельзи» видав новий альбом, який для самого колективу, безперечно, означає новий етап.

Полювання на краснолюдків

У Вроцлаві можна пошукати казкових гномиків і поміркувати про те, в які ігри грає Бог

Олександр Зінченко

Як рухатись уперед?

Пригадую початок 1990-х років, коли в Раді Європи одна за одною з’являлися нові демократичні країни. Членство означало для них план (а для багатьох і основу) наступного входження до ЄС.

авторські колонки Ганне Северінсен

Як Болонська система стає «Оболонською»…

Усі розмови влади в Україні (і не тільки нинішньої) про реформи демонструють цікаву спільну рису – глибоке інстинктивне переконання в тому, що вони нічого не кош­тують і можуть проводитися виключно на ентузіазмі пересічних виконавців.

авторські колонки Ігор Лосєв