Український тиждень № 22 (446)

Зміст номеру

Обнулити «чорну касу»

Так звана амбарна книга регіоналів, опублікована журналістами «Української правди», не принесла сенсацій, але вкотре пожвавила розмови про необхідність боротьби з політичною корупцією.

Денис Казанський

Нова економічна мапа

Які регіони динамічно зростають, а які, навпаки, стрімко деградують протягом останніх років

Олександр Крамар

Лівий фронт

Росія вибудовує свою мережу агентів впливу через перезавантаження лівих партій та організацій

Богдан Буткевич

Мистецтво зволікання. Чи готовий український політикум узаконити ОРДіЛО

У реальну можливість проведення виборів на окупованих територіях Донбасу, окрім президента Порошенка, в Україні, здається, не вірить ніхто, навіть ті, хто пристрасно їх лобіює. Чи вірить сам президент, теж велике питання. Становище, у яке він себе поставив, зобов’язує про це говорити, але здоровий глузд, котрого він, швидше за все, не позбавлений, підказує, що поспішати не варто.

Роман Малко

Домовленості в урну. Хто й чому на Заході наполягає на необхідності виборів на окупованому Донбасі

З початком весни представники «нормандської четвірки» активніше заговорили про вибори в окупованих частинах Донбасу.

Анна Корбут

Бенефіціари «мирних ініціатив»

Вибори на окупованому Донбасі посилять політичну вагу Опозиційного блоку, стратегічна мета якого — повернути Україну в орбіту впливу Росії

Денис Казанський

Офіційно полонені, насправді загиблі

Як зміниться статистика українських втрат, коли буде з’ясовано реальну кількість бійців, яких досі утримують бойовики

Ярослав Тинченко

На грунті недовіри. Чи можливий Майдан у Казахстані

Зовні здається, ніби хвиля протестів у Казахстані спадає. Насправді все не так просто. Земельне питання — тільки верхівка айсберга

Жанболат Мамай

Обмежений марш правих

Як вибори змінюють баланс політичних сил у Європі

Віталій Рибак

The Economist: Угода з душком

Заради безпеки на кордонах ЄС ризикує власною репутацією

The Economist

Приготувати паспорти?

Як урятувати Шенгенську зону

Майкл Бініон

The Economist: Ім’я, дата народження, країна походження

Як у Німеччині визначають національну належність

The Economist

The Economist: Еволюція мобільності

У майбутньому продаж послуг може стати складнішою індустрією, ніж виробництво авто

The Economist

Із Харкова — в Арктику. Український рейс через тропіки за полярне коло

«Запивши бокалом дешевого лівадійського вина рагу з порт-саїдської баранини, другий помічник капітана Юрко Іванович зібрався відпочивати після чотиригодинної ранішньої вахти». Так безжурно й багатонадійно починався рейс криголама «Літке» із Севастополя на острів Врангеля в Північному Льодовитому океані. Тобто починався він не зовсім так, бо із Севастополя криголам вийшов у квітні, холодному й непривітному після крижаної, навіть у Криму, зими. Однак перший перехід Севастополь — Владивосток через теплі моря та Індійський океан залишив у його учасників найтепліші враження в прямому сенсі цього слова.

Ярина Цимбал

Франклін ван дер Польс: «Без відвідувачів, які відчувають, рефлектують, досліджують і вчаться, музею не буде»

Тиждень розмовляв із радником з питань розвитку та стратегії Національного військового музею Нідерландів Франкліном ван дер Польсом про непросту справу музеїфікації та меморіалізації подій сучасних революцій і війн та про наукову об’єктивність і чесність у музейній справі.

Ганна Трегуб

Суміш бітлів і вишиванок

У чому історична значущість українських вокально-інструментальних ансамблів 1960–1970-х років

Сергій Харинович

Рання сивина й «гарні» новини

Усе, що діється нині в «республіці», й усе, що транслюють місцеві ЗМІ, нагадує паралельні виміри, як матриця. Тобто, якщо стежити за життям через місцеві пресу та радіо, виникає почуття, схоже на ностальгію: пісні радянських часів, які символізують щастя, новини з життя «республіки», лише позитивні.

Яна Вікторова

Із гетто на північ

Із «республіканського» гетто я вибираюся нечасто. Моя поїздка до Артемівська (він же Бахмут) стала лише третьою за два роки війни. Як і раніше, вирішив переплатити й замовити маршрутку, яка обіцяла провезти мене через усі блокпости, взагалі не виходячи із салону.

Станіслав Васін

Надя й Гондурас

Пам’ятаєте, як у фільмі «Звичайне диво»: «Я гналась за вами три дня, чтобы сказать, как вы мне безразличны»?

авторські колонки Катерина Барабаш

Про емірів та віслюків

Якби ми тоді були такі розумні, як тепер, іще не відомо, під якими гаслами відбувався б Євромайдан і чи взагалі він так називався б. Періодичні вимоги єврочиновників щодо виборів в ОРДіЛО як умови продовження вельми символічного стримування агресора, а також не менш символічного сприяння Україні не викликають нічого, крім нападів люті.

авторські колонки Юрій Макаров

Фронт за лінією фронту

Вибори на окупованій частині Донбасу, на яких так наполягають Москва й західні партнери України, очима українських добровольців, волонтерів і значної частини війська бачаться зовсім не так, як в офіційних колах.

авторські колонки Ігор Лосєв

Хитрощі корпорацій

Єдине завдання компанії — приносити гроші своїм акціонерам, діючи в законному полі. Чи не так? Насправді ні. Утім, Google, схоже, керується такими міркуваннями, зосере­джуючи прибутки в Ірландії, де низькі податки, а не в країнах на кшталт Франції. Хоча такий підхід однієї з найбільш інноваційних фірм геть не на часі.

авторські колонки Едвард Лукас

Як Чехію ділили

Останні тижні суспільне й політичне життя Чеської Республіки обертається навколо святкувань 700-ї річниці народження чеського короля й імператора Священної Римської імперії Карла ІV. ЗМІ, партії та громадські організації наввипередки проводять культурні й освітні події, не остання мета яких представити історичну постать цього володаря як першого чеха, що зрозумів доцільність інтеграції Європи.

авторські колонки Ярослав Пешек