Український тиждень № 30 (454)

Зміст номеру

Фронт: в очікуванні тривожного серпня

Інтенсивність бойових зіткнень у зоні проведення АТО з кожним днем літа лише зростає. Українські ж військові, навпаки, сумлінно виконують усі взяті на себе зобов’язання.

Анатолій Шара

Небезпечні ігри з тарифами

Включення органів місцевого самоврядування у змагання з тарифного популізму дорого коштуватиме і жителям окремих міст, і країні загалом

Олександр Крамар

ОПЗ: Порожній аукціон

Продаж ОПЗ як лакмусовий папірець змін у країні

Любомир Шавалюк

Хто говорить і що показує

Тиждень спробував розібратися в редакційній політиці та ідеологічній спрямованості українських ЗМІ

Денис Казанський

Грузія: затишшя після бурі

Що відбувається на внутрішньополітичній арені Грузії

Анна Корбут

У пошуках Cуліко

Що впливає на формування зовнішньої політики Грузії та її сприйняття вдома

Анна Корбут

Давня й амбітна. Чим живе сьогодні Грузинська православна церква

Грузинська православна церква (ГПЦ) опинилась у центрі уваги українців через нещодавню відмову разом з Антіохійською, Болгарською та Російською церквами взя­­ти участь у Святому і Великому Соборі Православної Церкви на острові Крит. Цей захід був особ­ливо важливим для України, яка намагається отримати автокефалію для УПЦ та стати незалежною від Москви.

Катерина Новікова

Гордість, зомбі й попередження

Коротка історія спроб реставрації грузинської монархії

Олексій Бобровников

Експорт злодіїв у законі

Як виникла мережа грузинських кримінальних авторитетів і чому вони «класово близькі» для Кремля

Богдан Буткевич

Свобода для терористів?

Що означає продовження надзвичайного стану у Франції

Алла Лазарева

The Economist: Зміна курсу

Нова британська прем’єрка активніше береться за бізнес

The Economist

The Economist: П’ятизіркова дилема

Перед новою партією «Рух 5 зірок» відкривається дорога до перемоги. Але що вона робитиме, якщо виграє, невідомо

The Economist

The Economist: Що робить нас сильнішими

Нові дослідження свідчать, що в сильного стресу є свої плюси

The Economist

Злет і падіння «Авангарду»

Групу митців «Авангард» ліквідували як класового ворога — за хуліганство та порнографію

Ярина Цимбал

Євген Станкович: «Індивідуальність — це тренд сучасної європейської культури»

В інтерв’ю Тижню відомий український ком­по­­зитор Євген Станкович розповів про стан і пер­спективи української та світової оперної музики, про зв’язок між культурою та політикою.

Ганна Трегуб

Моя Шрі-Ланка

Не знаю, наскільки це правильно з погляду психології, але вже деякий час прагну сприймати своє життя в Луганську як життя десь на екзотичних островах. Оскільки чимало читаю про Шрі-Ланку, прикладів у багатій уяві не бракує. Але хоч як притягуй за вуха реальність, вона ну аж ніяк не схожа на мій вибір та життя на диковинних островах.

Яна Вікторова

Драма в драмтеатрі

Якщо й причаївся нині в Донецьку оплот усього західного й прогнилого, то зовсім не міфічні українські диверсанти, що закопують у місцевих лісопосадках листівки із закликом повернути Україну в Донецьк. Ні, цей оплот міститься під самим носом у МГБ, до того ж так часто відвідуваний і шанований «русскомірними» містянами. Це Донецький драматичний театр, у якому розігрується справжня драма для всіх любителів «русской вєсни».

Станіслав Васін

ВОЛИНЬ

Учора одна моя добра приятелька цілком несподівано запитала мене: «А ви не думали написати про останнє рішення Сейму? Мені, як і багатьом, була б цікава ваша думка». Поквапився відписати, що розгублений і не знаю, що думати. Проте її віра, що я можу відповісти на цей виклик, не давала мені спокою, тож вирішив якось дати раду своїй розгубленості. Почну отак.

авторські колонки ОНУХ

Виклики різноманітності

Колись Грузія існувала в кордонах від Нікопсії до Дербента, себто від Чорного до Каспійського моря. Але й сьогодні, маючи порівняно невелику територію площею 70 тис. км2 (якщо зовсім точно, 69,7 тис.), Сакартвело, як називають свою батьківщину грузини, зберігає дуже багато етнокультурних, регіональних та історичних особливостей.

авторські колонки Ігор Лосєв

Готуючись до постатлантичної Європи

За оцінками букмекерів, шанси Дональда Трампа виграти президентські вибори у США дорівнюють 30%. Чи гірший він за Гілларі Клінтон, вирішувати американцям. Але для союзників США вибір зрозумілий. Трамп уособлює найбільшу на сучасній пам’яті потенційну зміну зовнішньої політики гаранта їхньої безпеки, тому вже зараз їм варто планувати свої дії.

авторські колонки Едвард Лукас

Хвороба червоних очей

Він сидить. Сидітиме поки що два місяці, а там подивимося. Я не адвокат і не прокурор. Наскільки справді винен один із найбільших київських девелоперів, вирішуватимуть слідчі разом із недолюстрованими суддями. Мене зараз не те цікавить: не кримінальна справа, а її висвітлення колегами-журналістами. Адже піс­­ля загибелі Павла Шеремета лунали заклики до журналістської солідарності: згуртуймося, зімкнемо ряди, один за всіх... От і я про це.

авторські колонки Юрій Макаров