Новини 21:55

Британський публіцист: Росія експортує на Захід небезпечні цінності

Президент Росії Владімір Путін щиро вірить, ніби Захід від Росії не відрізняється й усіх можна купити. Про це в інтерв’ю для «Українського тижня» заявляє автор книжки «Мафіозна держава», кореспондент The Guardian Люк Гардінґ.

На думку Гардінґа, від Росії зараз походить загроза менша, ніж та, що «існувала в 1970-х, коли тривало протистояння США і СРСР – двох супердержав із величезними ядерними арсеналами й величезним нерозумінням одна одної».

«Росія не становить небезпеки для Заходу, бо її еліті він до вподоби. Ці люди охоче подорожують Європою, катаються на лижах Альпами, літають до Нью-Йорка», – зазначає Гардінґ.

Водночас, на його думку, РФ нині дуже пов’язана із Заходом.

«Російська еліта тримає там свої гроші. Уявити собі якесь вторгнення в Західну Європу зараз неможливо. Але є одна обставина. Небезпека полягає в тому, що корупція і корумповані уявлення експортуються. Путін щиро вірить, ніби Захід від Росії не відрізняється й усіх можна купити. Тобто – що він здатен купувати тамтешніх політиків, що Газпром може влаштовувати корупційні оборудки із західними енергетичними компаніями», – вважає він.

На його думку, Путін вважає такі методи ефективнішими за демократичні.

«І найсумніше: знаходяться підтвердження, що московський лідер має рацію. Я не володію документальними доказами, але 2011 року, в той момент, коли мені заборонили працювати в Росії, я намагався розслідувати інформацію про те, як вона здобула право стати господарем чемпіонату світу-2018 (з футболу – Ред.). Як казали мені люди, кремлівські очільники за три тижні до голосування знали: вони переможуть. Тобто, як на мене, йдеться не стільки про військову загрозу, скільки прозагрозу поширення принципів і цінностей мафії, які експортуються», – розповідає журналіст.

«Особливо це небезпечно для сусідніх країн, хоч і для Західної Європи теж», – додає Гардінґ.

Детальніше про це читайте в інтерв'ю з Люком Гардінґом у № 6 «Українського тижня»

схожі новини