Новини 23:42

The New York Times: Після закінчення Олімпіади змагання Росії та Заходу за майбутнє України активізується

Росія відіграватиме певну роль в Україні, явно чи приховано, незалежно від того, що Захід може запропонувати Україні. Про це пише The New York Times.

«Намагання посіяти розбрат між західними союзниками є тактичним маневром, прямо з радянського підручника. Що турбує західних дипломатів, так це можливість більш агресивних дій з боку Росії, як тільки Ігри в Сочі закінчаться», - пише The New York Times.

Роздумуючи про варіанти дій Росії, видання цитує Андерс Аслунда, старшого наукового співробітника Інституту міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні – торгова війна, газова війна, таємні операції і загроза військового втручання.

«Більшість експертів, зокрема і Аслунд, відкидають можливість застосування військової сили, яка включатиме повернення до радянської доктрини Брежнєва», - пише видання. Так само, на думку Аслунда, малоймовірною є газова війна, проте вочевидь, два інших сценарії вже в дії.

«Що стосується секретних дій, їх за визначенням неможливо довести, але їхнє використання є цілком можливим», - пише видання і нагадує про 36-х протестувальників, які досі вважаються зниклими, і «все це на тлі звинувачень у викраденні і тортурах з боку загадково добре поінформованих головорізів».

The New York Times також нагадує про можливе використання сепаратистських настроїв у Криму.

«Цілком зрозуміло, що Росія буде відігравати певну роль в Україні, явно чи приховано, незалежно від того, що Захід має запропонувати (Україні – Ред.) в якості допомоги або поради. Ігнорування інтересу Росії щодо майбутнього свого сусіда, тільки зміцнить думку Путіна, що гра за Україну є грою з нульовою сумою», - вважає видання.

«Всі сторони погоджуються, що ставки високі в тому, що все більше і більше звучить, як зловісне перегравання «холодної війни» … Після закінчення Олімпіади, змагання за майбутнє України все ще триватиме. Питання лише в тому, як лідери в Росії і на Заході вирішать його довести до кінця», - зауважує The New York Times.

схожі новини