Новини 13:52

Чорновіл: Янукович втрачає підтримку Кремля через власні жадібність і дурість

Колишній народний депутат Тарас Чорновіл вважає, що Росія може припинити підтримку Віктора Януковича. Про це він заявив в коментарі Тиждень.ua.

«Ще 2007 року один посадовець Держдуми РФ обурювався, чому вони повинні підтримувати людину, котра два рази мала в руках владу в Україні і двічі її втратила через власну жадібність і дурість. Тому наступного разу його (Януковича. – Ред.) можуть не підтримувати, бачачи, що він створює проблеми і для себе, і для Росії, плюс доводить Україну до такого стану, що скоро вона й Росії вже можливо стане не потрібною», – зазначив Чорновол.

На його думку, вочевидь Росія розглядає і варіант поразки у геополітичній війні за Україну.

«Головним сценарієм до останнього часу було поступове поглинання України, минаючи стадію Митного союзу, щоб не загострювати емоції, але втягнути її у майбутній євразійський союз… Водночас, є й «м’яка» група політтехнологів, котра наразі працює над сценарієм, що Росія може програти геополітичний вибір Україні. Втім, Росія мусить мати запасний план. Наскільки я розумію, що він передбачає «вільний» геополітичний вибір. Однак з наступними умовами: абсолютне табу на НАТО, гарантії збереження військової присутності в Україні – база в Севастополі, можливо певне розширення. Крім цього, пріоритетні права російського бізнесу в Україні – доступу до певних напрямків з видобутку енергоносіїв, а також повне збереження контролю над кількома областями, які Росія вже взяла під контроль в обхід Януковича – Крим, Харківську, і частково Донецьку й Луганську області», – пояснив Чорновіл.

Коментуючи появу у ЗМІ інформації про зустріч Юлії Тимошенко з Андрієм Клюєвим, він не виключив, що російська сторона може проводити переговори з Юлією Тимошенко для залагодження конфлікту в Україні.

«Ще два роки тому я казав, що єдиний шанс її вийти на волю – це коли її особисто виведе Путін. Думаю, Юлія Володимирівна побачила світло в кінці тунелю і вочевидь розраховує, що не просто вийде на волю, а буде повністю реабілітована і зможе на виборах 2015 року балотуватися на посаду президента», – припускає Чорновіл.

Як повідомлялося, у ЗМІ з’явилася інформація, що минулого тижня в Харкові відбулися перговори голови АП Андрія Клюєва з Юлею Тимошенко. Предметом переговорів став пошук спільного виходу з нинішньої політичної кризи. Офіційного підтвердження цієї інформації поки не було.

схожі новини