Новини 10:33

Європейський експерт: українцям варто трохи потерпіти і остаточно не розчаровуватися у ЄС

Європа повільно, але все ж збільшує свою активність в українському питанні.Про це заявила аналітик Центру європейської політики (Брюссель) Аманда Пол в інтерв’ю DW.

Вона відзначила, що на превеликий жаль, у ЄС немає єдиної позиції щодо того, як діяти в українській кризі. Частина країн ЄС виступає за більш рішучий підхід.

«Проте, на жаль, провідні країни ЄС, що якраз відповідають за формування європейської зовнішньої політики, а саме Німеччина, Франція, Великобританія, обстоюють політику невтручання. Вони досі вважають, що є ще час для переговорів між конфліктуючими сторонами і не хочуть погрожувати санкціями», - зауважила Пол, додавши, що «напевно, в Україні це сприймають як слабкість ЄС».

За її словами, політики у Європі бояться, що погрози санкціями закриють канали для діалогу. «З іншого боку, вони не хочуть ризикувати відносинами з Росією та зв'язками з певними олігархами, тобто не хочуть небажаних наслідків. Принаймні доки в Україні не спостерігається суттєвого збільшення насильства. І доки в Україні не проллється нова кров, я не думаю, що ми побачимо швидкі зміни підходів Європейського Союзу», - зазначила Аманда Пол.

Експерт зауважила, що у кожної з 28 країн-членів – власні зовнішньополітичні пріоритети, і лише кілька з них вважають Східну Європу та Східне партнерство пріоритетним напрямком.

«І як результат – повна відсутність хоч якоїсь європейської стратегії стосовно України або східноєвропейського регіону в цілому. Наразі ми бачимо, що для ключових країн ЄС відносини з Росією є більш пріоритетними, ніж відносини з Україною. Це сумний, але факт», - сказала вона.

«Однак заради справедливості варто згадати, що на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС цього тижня було сказано, що "угода про асоціацію – ще не кінець шляху співпраці між ЄС та Україною". Це чітка демонстрація підтримки європейцями українців та їхніх прагнень! Таким чином, хоча позиція ЄС дещо розчаровує, Європа повільно, дуже повільно, але все ж збільшує свою активність в українському питанні. Українцям варто виявити трохи терпіння і остаточно не розчаровуватися у ЄС», - зазначила експерт.

схожі новини