Новини 16:49

Європарламентар: ЄС має діяти, щоб українці не повторили йому слів Нуланд

ЄС бракує стратегії для вирішення кризи в Україні і тому ЄС поступово втрачає довіру українців у те, що він може якось допомогти вирішити політичну кризу в Україні. Про це у своїй статті для The Huffington Post пише депутат Європейського парламенту, лідер фракції Альянс лібералів і демократів за Європу, колишній прем’єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт.

За словами депутата Європарламенту, європейці потребують змін так само, як і українці.  «Важливо зазначити, що, здається, ми не готові захищати себе від геополітичного виклику, який кидає Росія», - вважає Верговстадт.

«Теза про те, що ЄС має бодай якийсь вплив на кризу в Україні остаточно втратила свою достовірність після того, як американський дипломат Вікторія Нуланд у своїй, як вона вважала приватній розмові, сказала: "F *** ЄС". Звісно ніколи не буває приємно чути такі речі, але це не дивно. ЄС дійсно стає недоречним у цій справі. Нам бракує стратегії і Верховний представник ЄС Кетрін Ештон бракує повноважень, щоб діяти. Щоб заслужити довіру нам потрібен переконливий план», - додає він

На його думку, такий план має складатися із трьох етапів. «Насамперед, ми повинні бути готові застосувати цілеспрямовані санкції проти окремих представників режиму», - вважає він і уточнює, що ці санкції можуть включати в себе як заборону на в’їзд, так і обмеження віз та замороження рахунків.

Другим етапом плану, на думку Верговстада, має бути підготовка до використання «зброї, зарядженої санкціями», якщо Віктор Янукович не почне діяти згідно з демократичними нормами і зобов’яжеться провести політичну реформу. «Це повинно включати звільнення ув'язнених протестувальників без додаткових умов, проведення дострокових виборів, і відновлення конституції зразка 2004 року, яка поверне назад демократичний баланс сил між парламентом і президентом», - уточнює політик.

«Нарешті, стратегія ЄС повинна включати в себе надання істотного пакету фінансової допомоги українській економіці. Цей пакет повинен відповідати тому негативному впливу, який матиме російський тиск на Україну, її народ та економіку», - вважає він

 «Українці борються за наші цінності та права, які ми вважаємо самі собою зрозумілим», - наголошує Вергофстадт і вважає, що вони потребують реальної відповіді від Європи, бо «останнє, що ми хотіли б почути, - це те, щоб вони повторили слова Нуланд» 

схожі новини