Новини 2014-03-06 09:32

ЄС оприлюднив список екс-посадовців України, яким заморозили рахунки

Євросоюз заморозив рахунки 18 громадян України, у тому числі екс-президента Віктора Януковича і екс-глави адміністрації президента Андрія Клюєва. Причиною стали підозри в привласненні державних коштів, а також у причетності до порушень прав людини. Відповідну постанову Ради ЄС опубліковано в офіційному виданні Євросоюзу Eur-Lex.

Перелік осіб, стосовно яких застосовано санкції, перераховані в додатку до документа. У їх числі Віктор Янукович і його сини Олександр і Віктор, екс-глава МВС України Віталій Захарченко, екс-генпрокурор Віктор Пшонка і його син, депутат від Партії регіонів Артем Пшонка, екс- керівники СБУ Олександр Якименко та Ігор Калінін, екс-заступник голови адміністрації президента Андрій Портнов, екс -міністр юстиції Олена Лукаш, екс -глава адміністрації президента Андрій Клюєв і його брат, депутат Сергій Клюєв, екс -заступник глави МВС Віктор Ратушняк, екс-прем'єр Микола Азаров і його син, депутат від Партії регіонів Олексій Азаров, український бізнесмен Сергій Курченко, екс-міністр освіти Дмитро Табачник, а також екс-міністр охорони здоров'я Раїса Богатирьова.

У документі наголошується, що 5 березня було прийнято рішення, яке "передбачає заморожування коштів та економічних ресурсів окремих осіб, визначених відповідальними за незаконне привласнення українських державних засобів та осіб, відповідальних за порушення прав людини на Україні, фізичних та юридичних осіб, пов'язаних з ними організацій та органів з метою консолідації та підтримки верховенства права та поваги до прав людини на Україні".

Постанова "щодо обмежувальних заходів, спрямованих проти певних осіб, організацій та органів у зв'язку з ситуацією на Україні" була опублікована в ніч на четвер і набуло чинності з моменту опублікування. Дійсна постанова до 6 березня 2015 року.

У постанові зазначається, що цей список може бути змінений за наявності відповідних обгрунтувань.