Новини 2014-03-17 15:07

"Влада" Криму націоналізувала "Чорноморнафтогаз", "Укртрансгаз" та нафтобазу у Феодосії

Верховна Рада Криму оголосила власністю республіки розташовані на півострові активи "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу" та Феодосійського підприємства із забезпечення нафтопродуктами. Відповідну постанову було прийнято сьогодні на позачерговому пленарному засіданні парламенту.

Як повідомляється, такі заходи вжиті з метою забезпечення «екологічної та енергетичної безпеки Республіки Крим, створення умов для організації видобутку, зберігання і транспортування вуглеводнів на території Республіки Крим, постачання жителів Криму енергетичними ресурсами, безперебійної роботи об'єктів життєзабезпечення».

«Встановити, що власністю Республіки Крим є рухоме і нерухоме майно публічного акціонерного товариства «Державне акціонерне товариство «Чорноморнафтогаз», його континентального шельфу, виняткової (морської) економічної зони, що увійшло і не ввійшло до статутного капіталу («Чорноморнафтогазу»- ред.), у тому числі державне (України – ред.) майно, передане йому в користування і знаходиться на балансовому і позабалансовому обліку», - йдеться в постанові «Про питання енергетичної безпеки республіки Крим».

Аналогічне рішення прийнято щодо рухомого і нерухомого майна «Укртрансгазу» в Криму.

Крім того, постановою встановлено, що власністю Криму є кримські активи державного «Феодосійського підприємства з забезпечення нафтопродуктами».

На основі цих рішень Раді міністрів Криму дано згоду на створення кримського республіканського підприємства «Чорноморнафтогаз» і кримського республіканського підприємства «Феодосійське підприємство із забезпечення нафтопродуктами».

Як повідомлялося, на позачерговому пленарному засіданні Верховної Ради АРК 17 березня 2014 прийнято постанову «Про незалежність Криму», згідно з якою Крим було проголошено незалежною суверенною державою - Республікою Крим, в якій місто Севастополь має особливий статус.

Нагадаємо, у Криму 16 березня відбувся так званий "референдум" щодо статусу АРК. Самопроголошений прем’єр Криму Сергій Аксьонов заявив, що 96,6% тих, хто брав участь у "референдумі", висловилися за приєднання до Росії.

схожі новини