Новини 2014-03-19 20:10

Президент Румунії висловився за прискорення інтеграції Молдови і України в ЄС

Європейський союз зобов'язаний винести серйозні уроки з останніх подій, пов'язаних із російською анексією Криму. Про це заявив президент Румунії Траян Бесеску під час зустрічі з очільником Молдови Ніколає Тімофті.

За його словами, ЄС мусить надати Молдові та Україні потужнішу підтримку, у тому числі фінансову й експертну.

"Ситуація, що склалася після анексії Росією Криму, повинна стати тривожним сигналом для європейських держав. У цій ситуації, єдино вірним рішенням для прискорення інтеграції в Євросоюз Республіки Молдова і України має стати потужніша підтримка, у тому числі фінансова і експертна", - підкреслив президент Румунії.

У свою чергу, президент Молдови Ніколає Тімофті, поставшись на думку європейських експертів, висловив упевненість у тому, що сьогодні є всі передумови для прискорення процесів європейської інтеграції Молдови і України.

Бесеску і Тімофті обговорили також питання двосторонньої взаємодії в реалізації різних проектів у сфері економіки, науки, культури і освіти.

Нагадаємо, 18 березня президент Росії Владімір Путін підписав з сепаратистами "договір між РФ і Республікою Крим про прийняття в Російську Федерації Республіки Крим та утворення в складі РФ нових суб'єктів". До цього Путін наказав ратифікувати входження Криму у склад Російської Федерації. У ЄС не визнали анексії Криму.

Тим часом, 17 березня Рада Європейського Союзу на рівні міністрів закордонних справ 28-ми країн-членів ЄС підтвердила намір підписати політичну частину Угоди про асоціацію з Україною 21 березня у Брюсселі.