Новини 2014-03-22 12:57

Посол в Угорщині: нинішня агресія Росії в Криму стала наслідком відмови України від ядерної зброї

Відмова України від ядерної зброї стала наслідком нинішньої агресії Росії в Криму. Про це в інтерв’ю угорському часопису «Непсава» («Слово народу») заявив посол України в Угорщині Юрій Мушка.

«Україна була єдиною державою в світі, котра добровільно віддала свою зброю масового знищення. Чи наважився би хтось напасти на нас, якби ми від нього не відмовилися?», – сказавМушка.

Він охарактеризував анексію Криму Росією як безпрецедентний акт агресії після Другої світової війни. З того часу, жодна держава світу не загарбувала чужих територій, до того ж із застосуванням воєнної сили, підкреслив він.

Відповідаючи на запитання про можливість переростання кримського конфлікту у війну, Мушка висловив сподівання, що цього не станеться, аоскільки Захід має змогу здійснювати такий великий політичний та економічний тиск на Росію, що вона буде змушена відмовитися від своїх загарбницьких планів.

Водночас він вважає, що дії США та Великої Британії як гарантів територіальної цілісності та суверенітету України могли б бути активнішими.