Новини 2014-04-16 16:38

СБУ: Янукович перебуває під повним контролем військової розвідки РФ

Діяльність проросійських сепаратистів координується п’ятьма розвідувальними центрами розташованими на території РФ. Про це повідомив на брифінгу один з керівників контррозвідки СБУ Віталій Найда.

Зокрема йдеться про центри у Краснодарському краї, Новоросійський розвідувальний центр та центр у місті Туапсе.

Він також додав, що один з вищевказаних розвідувальних центрів розташований у Ростові-на-Дону.

"Я нагадую про те, що саме в Ростові періодично з'являється перед журналістами екс-президент Віктор Янукович", - сказав він.

"Тому ми вважаємо, що це непрямим чином свідчить про те, що колишній керівник держави знаходиться під контролем російської військової розвідки", - додав він.

Найда нагадав, що координацію сепаратистів та диверсантів здійснює офіцер головного розвідувального управління Ігор Стрєлков.

"Ця особа ж помічником з силових питань самопроголошеного прем’єра АРК Аксьонова. він прибув на територію України наприкінці лютого – початку березня, а на початку квітня отримав прямий наказ з Москви розпочати масштабну диверсійну операцію на материковій частині України, зокрема в Донецькому та Луганському регіонах", - сказав Найда.

Разом з іншими співробітниками ГРУ, дислокованими в Криму, загальною чисельністю до 30 осіб 8 квітня Стрєлков через Керченську переправу виїхав до Ростова-на-Дону, де розташований розвідувальний центр.

Після цього керівники груп спецназу російської військової розвідки з Ростова вилетіли на остаточне узгодження операції до Москви.

12 квітня Стрєлков із підлеглими незаконно перетнув державний кордон України для реалізації силового сценарію прихованої агресії. на даний час він особисто керує операцією у місті Слов'янськ.

На брифінгу СБУ вперше було оприлюднено фоторобот Стрєлкова.

схожі новини