Новини 2014-04-17 13:25

СБУ затримала двох українців, що входили до диверсійної групи ГРУ РФ

Під час антитерористичної операції співробітники спецрозвідки СБУ затримали двох громадян України, які у східних регіонах нашої країни здійснювали диверсійно-підривну діяльність, виконуючи завдання російських спецслужб. Про це сьогодні на брифінгу в Києві повідомила начальник прес-центру СБУ Марина Остапенко.

За її словами, один із затриманих - Сергій Ржавський, є членом диверсійної групи, яка, виконуючи завдання ГРУ Генерального штаба Збройних сил РФ тероризує мирне населення в місті Слов'янку Донецької області.

Як зазначила Остапенко, Ржавський брав безпосередню участь в масових заворушеннях у Донецьку, чинив насилля, погроми та опір правоохоронним органам із застосуванням зброї. Наступним завданням диверсанта мала стати організація масових заворушень в місті Волноваха, зокрема, ставилося завдання захоплення міського відділку МВС України.

Інший затриманий - Олексій Бєлоус, є активістом організації «Донецька республіка». Він брав участь у масових заворушеннях в Донецькій і Луганській областях із застосуванням зброї та вибухових речовин. Крім того, встановлено, що ця особа безпосередньо координувала діяльність вказаної сепаратистської організації з російською стороною.

Також встановлено, що Бєлоус планував провести зустріч з керівництвом партії “Родина” для отримання вказівок та грошових коштів для організації подальших підривних акцій.

Після затримання диверсанта підривна діяльність цієї групи заблокована.

Нагадаємо, СБУ повідомила, що діяльність проросійських сепаратистів координується п’ятьма розвідувальними центрами, розташованими на території РФ.

Повідомлялося про затримання 23 кадрових офіцерів Головного розвідувального управління Росії.

схожі новини