Новини 13:10

Глава МЗС Швеції іронізує, що в Слов'янську бабусі купують гранатомети у продуктових магазинах

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт висміяв заяви, які з'являються з боку Росії щодо складу загонів «самооборони» у південно-східних регіонах України.

Більдт із іронією поставився до інформації, що так звані загони «самооборони» складаються з мирного місцевого населення.

Говорячи про збиті українські вертольоти під час антитерористичної операції у Слов'янську, Більдт написав у своєму Twitter:

«Українські гелікоптери збили в Слов’янську. Я припускаю, що деякі літні дами купили кілька ракет РПГ у місцевому продуктовому магазині", - написав Більдт.

Як повідомлялося, 2 травня вранці у Слов’янську  почалася активна фаза антитерористичної операції 

Глава МВС Арсен Аваков заявив, що «...триває бій із професійними найманцями. Терористи не гребують вести вогонь, ховаючись за мирними мешканцями Слов'янська, з житлових багатоквартирних будинків».

Цю інформацію підтвердили в прес-центрі Служби безпеки України. 

"Військовий гелікоптер ЗС України в ході проведення антитерористичної операції під Слов’янськом був збитий декількома пусками ПЗРК (переносний зенітно-ракетний комплекс). Зазначене свідчить, що на території проведення АТО діють підготовлені, висококваліфіковані іноземні військові фахівці, а не місцеві мирні громадяни, які за свідченням російського керівництва мають зброю, придбану в мисливських магазинах", - зауважили в СБУ. 

Згодом з’явилася інформація, що внаслідок обстрілу вертольотів загинуло двоє військовослужбовців.