Новини 12:42

Яценюк пропонує дозволити регіонам надавати офіційний статус російській та іншим мовам

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк заявляє, що при розгляді змін до Конституції пропонуватиме норму, згідно з якою при збереженні статусу української як єдиної державної місцеві ради отримають право надавати статус офіційної російській та іншим мовам. Про це йдеться в його зверненні до Дня Перемоги, розміщеного на сайті Кабміну.

«Ми зберігаємо у силі мовний закон Ківалова-Колесніченка, ухвалений «регіоналами» та комуністами. В тих областях, де більшість людей говорить російською, - вона має юридичний статус регіональної. Фактично ж її права та можливості там такі ж самі, як у державної української. Як Глава Уряду, при розгляді змін до Конституції запропоную норму, згідно з якою при збереженні статусу української як єдиної державної місцеві ради отримають право надавати статус офіційної російській та іншим мовам. Єдність країни неможливо забезпечити, не навчившись слухати один одного та йти на компроміс», – заявив він.

Водночас Яценюк зазначає про реформу Конституції щодо децентралізації влади.

«Головні зміни стосуються масштабної децентралізації влади, розширення повноважень громад, районів, областей. Ми скасовуємо посади глав адміністрацій, яких присилають з Києва. Владу здійснюватимуть виконкоми, сформовані радами, які обиратимуться людьми. Разом з повноваженнями на місця піде і право розпоряджатися коштами. Коли ми говоримо про децентралізацію, то виходимо з того, що це стосується й гуманітарної політики», – йдеться в зверненні.

«Які ще свята відзначати, кого ще вважати героями, в якій церкві молитися, якими мовами говорити – це те, чого ніколи не нав’яжеш людям згори. Це те, в чому важливо враховувати місцеву специфіку», – додав він.

Нагадаємо, як свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова та Соціологічною групою "Рейтинг", проти надання російській мові статусу державної виступають 56,5% українців.

схожі новини