Новини 20:57

Ігор Лосєв: Російськомовна держава в Україні потрібна Кремлю, щоб постійно її "захищати" своїми танками

Російській мові в Україні не можна надавати жодного офіційного статусу, бо це призведе до вигнання української як мінімум із половини території та утворення двох різних мовно-культурних зон. Про це в свіжому числі «Українського тижня» пише публіцист, доцент НаУКМА Ігор Лосєв.

«Загравання з антиукраїнськими вимогами путінської агентури ніякого позитиву не принесе, тільки суцільні втрати для Києва. Уже погоджуються й на федералізацію, обіцяючи ліквідувати державні адміністрації, передавши владу обласним радам. Це закінчиться виникненням великої кількості проблемних територій. Як дотепно сказав один нардеп: «Замість одного Криму в нас з’явиться 26…», - вважає він.

«Російській мові в Україні не можна надавати жодного офіційного статусу, бо це призведе до вигнання української як мінімум із половини території та утворення двох різних мовно-культурних зон, що почнуть швидко політизуватися й адміністративно оформлюватися. Кремль зі зрозумілих причин прагне не просто вільного розвитку російської мови в нашій країні (що є і без нього), а саме її офіційно-політичної інституціоналізації. Йому потрібна російськомовна держава у державі Україна, щоб постійно її «захищати» своїми танками», – зауважує Лосєв.

Читайте статтю Ігора Лосєва «Українізація: жахалка чи категоричний імператив?» у №19 «Українського тижня».

схожі новини