Новини 11:41

У Сімферополі зник український режисер

Національна спілка кінематографістів України виступив із заявою про викрадення в Сімферополі українського кінорежисера, сценариста та автора Майдану Олега Сенцова. Про це повідомляється на офіційному сайті НСКУ з посиланням на інформацію у Facebook журналістки Катерини Сергацковой.

Як зазначено в повідомленні, Сенцов був затриманий в ніч на 11 травня російської ФСБ в Сімферополі.

«Востаннє він вийшов зі мною на зв'язок в чотири ранку, написав, що затриманий, з тих пір його телефон недоступний. Зробити ми зараз нічого не можемо, єдина можливість допомогти – дзвонити черговому у ФСБ в Сімферополі і питати, що з Олегом, чи живий і коли його відпустять», - повідомляє Сергацкова.

У НСКУ відзначають, що за результатами пізніших звернень у відділення ФСБ в Сімферополі з'ясувати долю Олега Сенцова не вдалося.

 «Факт його затримання не підтверджується і не спростовується, а вся інформація про затриманого, як там повідомили, може бути надана тільки його близьким родичам, - повідомляють у Союзі кінематографів. - За допомогою телефону з Олегом ще зв'язатися неможливо».

Сенцов є автором повнометражного фільму «Гамер», відзначеного журі низкою міжнародних кінофестивалів, зокрема Одеським МКФ і МКФ в російському Ханти-Мансійську. Зі своїм наступним повнометражним ігровим проектом «Носоріг» Сенцов виграв конкурс Держкіно і завоював право на державне фінансування. Олег готувався незабаром почати зйомки цієї стрічки.

схожі новини