Новини 2014-09-11 11:39

Терористи не віддають полонених у бою 5 вересня "айдарівців"

Наразі підтвердили загибель п'ятьох бійців батальйону у засідці, яку їм влаштували 5 вересня за кілька годин до початку перемир'я. Про це повідомили на сторінці батальйону "Айдар" у мережі Facebook.

Згідно з повідомленням, терористи вивісили на своєму блокпосту український прапор і так заманили групу бійців українського батальйону.

"Група "Термінатора" і група "Грізлі", що повернулася з Стукалової Балки, сіли у вантажівку, яка їхала у сторону міста Щастя. У машині було 12 осіб першої групи і одинадцять бійців другої. Після повороту на Цвітні піски, через 1-1,5 км вони під'їхали до блокпосту, на якому майорів український прапор. "Термінатор", як командир групи, вийшов з машини і підійшов до постового. На питання постового: "Хто такі?" відповів: "Ми - Айдар". "Айдар!" – крикнув постовий і одночасно весь блокпост відкрив вогонь по машині наших бійців", – йдеться у повідомленні.

Також повідомили, що у бою брали участь військові 80-ї бригади Збройних сил, які прийшли на виручку батальйону.

"Один із наших поранених бійців дістався до бійців 80-ї бригади, які колоною йшли з Металіста, і розповів їм про все це. Десантники рвонули на допомогу айдарівцам, влетіли на блокпост, вступили у бій. Бійці 80-ки підбили танк і БТР противника, зруйнували споруди блок-поста, проїхавши по ньому, і пройшли далі, в напрямку міста Щастя", – додали у тексті.

Окрім того, у батальйоні заявили, що тримали у таємниці подробиці бою, оскільки тривали переговори з терористами про звільнення полонених бійців, яких взяли у заручники 5 вересня.

"Три дні представники нашого батальйону вели переговори про видачу нам полонених і тіл загиблих бійців. Саме тому ми не давали ніякої інформації на сторінці, щоб не нашкодити нашим живим і мертвим... Однак, ні ввечері 8-го вересня, ні в наступні дні полонених не видали... За наявною у нас інформацією вони були вивезені в Луганськ. На місці бою і блокпосту наші бійці зібрали абсолютно всі знайдені залишки. Судово-медична експертиза встановила, що були привезені залишки 33 осіб. Враховуючи, що в цьому бою брали участь кілька десятків бійців 80-ї бригади і більше 20 бійців батальйону "Айдар", ми віримо, що якась кількість бійців живі, пішли в "зеленку" або їх захопили в полон", – зазначили у заяві.

Окрім того, повідомили, що наразі відомо імена п'ятьох загиблих у бою "айдарівців".

"З бійців "Айдару" на сьогодні упізнані як загиблі: 1) Атаманчук Андрій Вікторович (Отаман), 1979 р.н., 2) Богуш Андрій Васильович, 1977 р.н., 3) Вишневський Олег Анатолійович (Вишня), 1978 р.н., 4) Коломієць Федір Федорович, 1981 р.н., 5) Юркевич Андрій Михайлович (Грізлі), 1982 р.н. Два наших бійця – Олексій Бегеда і Дмитро Грозовський – були поранені і добиралися до своїх різними шляхами. Зараз вони обидва в госпіталях", – написали у прес-службі батальйону.

Нагадаємо, 5 вересня повідомили, що бійці "Айдара" потрапили у засідку російського спецназу, а також, що це сталося вже після початку перемир'я.

схожі новини