Новини 2014-10-08 12:33

Курченко отримав громадянство РФ

В Україні стосовно головного фінансиста «сім'ї» Януковича Сергія Курченка розслідується низка кримінальних проваджень.

Оголошений в міжнародний розшук наймолодший український олігарх Сергій Курченко отримав громадянство Російської Федерації, порушивши законодавство України. Про це повідомили у прес-центрі Служби безпеки України.

«За наявними даними, він (Курченко – ред.) переховується в Росії, де в порушення українського законодавства набув громадянство Російської Федерації», - заявили у прес-центрі.

В СБУ нагадали, що наразі спільно з Генпрокуратурою здійснюють розслідування та документування протиправної діяльності групи компаній «СЄПЕК», головою наглядової ради якої є Курченко. Провадження відкрили за ознаками злочинів, передбачених ч.4 ст. 190, ч.5 ст. 191, ч.2 ст.205, ч.І ст. 255, ч.2 ст. 364, ч.2 ст.366 ККУ.

«У ході досудового слідства встановлено, що Курченко С.В. створив та безпосередньо здійснював керівництво злочинною організацією, діяльність якої завдала збитків державі у нафтогазовій та банківський сферах на загальну суму близько 5 млрд гривень», - інформує спецслужба.

Як зазначили в СБУ, оперативно-слідча група формує доказову базу,зокрема, протиправного постачання афільованими з Курченком компаніями державним підприємствам НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Укртрансгаз», ПАТ «ДАТ «Чорноморнафтогаз» обладнання за завищеною вартістю, протиправної реалізації скрапленого газу через підконтрольні комерційні структури, а також укладання фіктивних угод з ТОВ «Газ Україна 2020» на постачання нафтопродуктів та привласнення коштів рефінансування НБУ.

«Наразі допитали уже близько 550 осіб, провели понад 100 обшуків, наклали арешт на особисті рахунки, рухоме та нерухоме майно на загальну суму понад 1,2 млрд грн, провели арешти 4 осіб, підозрюваних у скоєнні злочинів. Крім того, оголошено 11 підозр у вчинені злочинів та обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою та домашнього арешту, у тому числі заступнику голови НБУ Приходьку Б.В., колишньому заступнику голови Харківської ОДА Дулубу В.Г. та колишньому заступнику Київської ОДА Максименку В.М», - йдеться у повідомленні СБУ.

В відомстві наголосили, що найближчим часом допитають свідків та підозрюваних. Також планується здійснити тимчасовий доступ до документів і речей, провести низку обшуків і накласти арешти на майно та кошти основних фігурантів.

Як відомо, раніше Курченку оголосили підозру у вчиненні злочинів та обрали запобіжний захід - утримання під вартою. Наразі вживаються заходи щодо його затримання.

Як повідомлялось, 19 серпня Генпрокуратура визнала СЄПЕК Сергія Курченка злочинною організацією.

Як відомо, Генеральна прокуратура України оголосила підозру голові спостережної ради ГК «СЄПЕК» Курченку у спільному з іншими особами розкраданні майна державного підприємства ПАТ “Укргазвидобування”. Шляхом здійснення протиправних господарських операцій купівлі-продажу скрапленого газу інтересам держави було завдано збитків в особливо великих розмірах на загальну суму понад 1 млрд гривень. Після цього Курченко оголосив себе «жертвою режиму».

Також стало відомо, що у Німеччині й Австрії розпочали розслідування фінансових схем Курченка.

Нагадаємо, за даними журналу «Фокус», активи харків'янина Курченка становлять не менше $650 млн