Новини 2014-12-10 15:06

Суд повернув «Надрам України» майно, відчужене компанією Присяжнюка-Ставицького

За оновленою інформацією, Київський апеляційний господарський суд України ухвалив рішення на користь державної компанії.

Київський апеляційний господарський суд України відхилив апеляцію компанії «Голден Деррік» на рішення Господарського суду Києва про повернення майна підприємств, які видобувають газ на Сахалінському газоносному родовищі, НАК «Надра України». Про це журналістів програми «Схеми» повідомив член правління НАК «Надра України» Сергій Філатов.

«Київський апеляційний господарський суд виніс законне і правомірне рішення залишити в силі рішення Господарського суду Києва. Тому ті активи, які були продані колишнім керівництвом НАК «Надра України», повертаються назад до компанії. На сьогоднішній день дуже обмежене бюджетне фінансування нашої галузі. Тоді як участь НАК «Надра України» у спільній діяльності надасть можливість отримувати прибуток, орієнтовно декілька мільйонів гривень щомісячно і покращити фінансовий стан компанії», – заявив член правління НАК «Надра України» Сергій Філатов.

Раніше повідомили, Київський апеляційний господарський суд зняв арешти з майна компанії «Голден Деррік», чим створив передумови для подальшого продажу майна підприємств, які видобувають газ на найбільшому в Україні Сахалінському родовищі, третій стороні. Саме це майно було предметом судової суперечки між «Голден Деррік» та НАК «Надра України», і саме його апеляційний суд остаточно повернув у власність НАК «Надра України».

Згідно з повідомленням, у 2012-2013 роках колишнє керівництво НАК «Надра України» продало за понад 20 млн грн. частку майна підприємств, які видобувають газ на найбільшому газовому родовизі України – Сахалінському.

За інформацією НАК «Надра України», лише за два роки «Голден Деррік» змогла заробити близько 120 млн грн на цьому майні.

Водночас, компанія так і не розрахувалася з державою за придбане майно.

Як повідомлялося раніше, Окружний адмінсуд міста Києва 6 листопада скасував два накази Державної служби геології та надр, якими у березні цього року було анульовано спеціальні дозволи на користування надрами ТОВ «Голден Деррік».

Нагадаємо, ТОВ «Голден Деррік» пов’язане із бізнес-середовищем екс-міністрів Миколи ПрисяжнюкаЕдуарда Ставицького і народного депутата Юрія Іванющенка, 33% статутного фонду належить НАК «Надра України».

Як відомо, протягом грудня 2010 – квітня 2012 року Держслужбу геології та надр очолював Едуард Ставицький, який звідти перейшов на посаду міністра екології, а потім – міністра енергетики. Тепер Ставицький перебуває у розшуку.

 

схожі новини