Новини 18:35

Експерт: В Україні мінімум 4,5 млн одиниць нелегальної зброї, і ця цифра збільшується щодня

Попит на легальну зброю збільшився, але ціна зупиняє багатьох, вважає Учайкін.

В Україні мінімум 4, 5 млн одиниць нелегальної зброї, і ця цифра росте. Про це в коментарі Тиждень.ua заявив голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

«На легальному ринку перебуває до 2, 5 мільйонів одиниць вогнепальної зброї, зокрема переважно двохствольна нарізна, одноствольна, двоствольна, травматичні пістолети, а власників зброї – десь приблизно 1 млн 300 осіб. Сюди також входять нагородна зброя, якою свого часу Міноборони, МВС, Адміністрація президента нагородили десятки тисяч людей – незрозуміло, за які заслуги. До речі, факт нагородної зброї активно приховується, і там теж існує своя корупційна схема», - наголошує Учайкін.   

За його словами, на легальному ринку попит є на помпові й мисливські рушниці, на цивільні версії автомата Калашникова.

«Їх розкуповують відразу, коли вони з’являються, але у легальному обігу катастрофічно не вистачає пістолетів. Попит  на легальну зброю збільшився, але ціна зупиняє багатьох. Ми не можемо сказати, що всі пішли на нелегальний ринок, але те, що саме завдяки цьому він зростає – це факт. З цим погоджуються усі, навіть Міністерство внутрішніх справ», – заявив Учайкін.

Тим часом, на думку експерта, порахувати кількість одиниць нелегальної зброї в Україні – дуже важко.

«2007 року Швейцарська компанія Small Arms Survey нарахувала на нелегальному ринку 3100 одиниць. Це зброя, яка залишилася ще із Радянського союзу, і вона перебуває в обігу. Тобто вона необов’язково на руках у населення, частково хтось її кудись перевозить. Із того часу, з урахуванням вибуху у Новобогданівці, і гучних пограбувань міліцейських навчальних закладах у Льовові й Харкові, з урахуванням величезної кількості переробленої зброї, війни на сході, кількість її значно зросла. Думаю, на нелегальному ринку зараз як мінімум 4,5 млн одиниць. І ця цифра збільшується щодня», - заявляє Учайкін.

«В зоні АТО зброя не облікована. Якщо там сотнями завозять танки й гради, то що казати про автомати й  пістолети?», - наголошує експерт.

За його словами, основний постачальник нелегальної зброї в Україну – це Росія.

«У зоні АТО зброя продається за безцінь, наприклад, автомати можна й за 100$ купити, тому й злочинці підняли голову», - додає він.

Як повідомлялось, в Україні ціна легальної зброї вдвічі перевищує вартість нелегальної.