Новини 2015-01-26 16:15

У "гумконвоях" РФ на Донбас завозять пальне та зброю для терористів - Порошенко

"Сотні тисяч українців у зоні лиха потребують гуманітарної допомоги. Справжньої, а не тієї квазідопомоги, яку вже в дванадцятий раз збирається незаконно переправити на Донбас агресор".

Росія направляє на Донбас в так званих "гумконвоях" зброю для найманців та терористів. Про це заявив президент України Петро Порошенко після зустрічі з європейським комісаром з гуманітарної допомоги та управління у кризових ситуаціях Христосом Стиліанідесом у Києві, інформує прес-служба глави держави.

Згідно з повідомленням, президент наголосив на тому, що дії терористів, які підтримуються Росією, та регулярних військ РФ на Донбасі "спричинили масштабні руйнування та принесли українським громадянам численні фізичні та моральні страждання".

"Сотні тисяч українців у зоні лиха потребують гуманітарної допомоги. Справжньої, а не тієї квазідопомоги, яку вже в дванадцятий раз збирається незаконно переправити на Донбас агресор і яка складається з пального для танків та зброї для терористів", - заявив Порошенко.

Він також зазначив, що гуманітарна допомога ЄС дозволила задовольнити найнеобхідніші потреби постраждалого населення та належним чином підготуватися до зимового періоду, а створений у жовтні 2014 року Механізм цивільного захисту ЄС сприятиме посиленню координації надання гуманітарної допомоги між Україною, Єврокомісією та державами-членами ЄС.

Президент акцентував на тому, що «злочини проти людяності та тероризм, від яких страждає Україна, мають отримати адекватну відповідь з боку Європейського Союзу».

«Ми збираємося звернутися до Гаазького трибуналу, який має розглянути ці злочини проти людяності», – заявив Порошенко. Він також зауважив, що «це тест на людяність та моральну гідність, оскільки закривати очі на такі жахливі та ганебні злочини значить потурати терористам та агресорам, порушувати високі європейські цінності, якими пишається ЄС та за які вмирають і страждають українські громадяни».

Раніше повідомлялося, що 27 січня колона «путінських камазів» знову рушить до України з Підмосков'я, але її «остаточно сформують» у Ростовській області.

Як відомо, 12-ту колону Росія почала формувати ще 14 січня.

Нагадаємо, востаннє до Донецька і Луганська "путінські КамАЗи" прибули 8 січня.

Представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста не брали участі у переміщенні вантажу, тому український зведений підрозділ здійснив лише візуальне спостереження за проходженням вантажівок.

схожі новини