Новини 12:28

На Харківщині відкрили 26 кримінальних проваджень за ухилення від мобілізації

Через те, що багато військовозобов'язаних не відкривають двері, коли їм приносять повістку додому, віднині повістки вручаються безпосередньо на місці роботи.

Із початку 2015 року правоохоронними органами Харківської області відкрито 26 кримінальних проваджень за фактами ухилення від мобілізації (за ст. 336 КК України).  Також 29 січня розпочато досудове розслідування за фактом відмови директора приватного підприємства поставити техніку для забезпечення потреб Збройних Сил України. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Харківської області.

Згідно з повідомленням, 15 лютого будуть підведені підсумки прокурорських перевірок і дана оцінка діям керівництва місцевих органів влади і підприємств.

"Через те, що багато військовозобов'язаних не відкривають двері, коли їм приносять повістку додому, віднині повістки вручаються безпосередньо на місці роботи", - повідомив заступник військового комісара Харківської області Олександр Біда.

"На сьогоднішній день в Харкові вручено під розпис 1680 повісток, хоча позавчора цей показник становив усього 500. Загалом у Харкові необхідно мобілізувати 1550 осіб", - інформує прес-служба Харківської міськради.

Крім того, з 20 одиниць техніки, яку необхідно мобілізувати, на сьогодні передано 7 одиниць. Матеріали на підприємства, які відмовляються виділяти техніку на потреби військових, також передаються в прокуратуру та СБУ.

Раніше новий голова Харківської обласної державної адміністрації Ігор Райнин повідомив, що рівень виконання плану мобілізації по Харкову становить 10%. Найгірше план виконується в Дергачівському, Золочівському, Харківському та Зачепилівському районах області, а також у містах області - Харкові, Люботині та Первомайському.