Новини 2015-03-22 16:53

Мартиненка хочуть зняти з посади голови комітету ВР через підозри в хабарництві у Швейцарії

З відповідною ініціативою звернеться до спікера нардеп Сергій Лещенко.

Народний депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко заявив, що ініціює відсторонення нардепа Миколи Мартиненка з посади голови парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Зокрема, він зазначив, що попросить спікера Ради Володимира Гройсмана підготувати відповідну постанову.

"Проект постанови має готувати Гройсман і я звернуся до нього з відповідним зверненням. Я звернуся до нього на наступному тижні", - розповів Лещенко.

На питання про те, чи треба позбавити Мартиненка тільки посади голови комітету чи депутатського мандата загалом, Лещенко зазначив, що звернутися з проханням про позбавлення мандата може Генеральна прокуратура, якщо відкриє відповідне кримінальне провадження.

"У Швейцарії ведеться слідство. Україна має всі можливості включитися в розслідування і висунути звинувачення Мартиненку", - зазначив він.

На питання про те, чи буде він звертатися до ГПУ щодо того, щоб українські правоохоронці підключилися до розслідування проти Мартиненка, Лещенко відповів: "Напевно звернуся так само. Я просто про це ще не думав".

За інформацією Лещенка, стосовно Мартиненка відкрито кримінальне провадження прокуратурою Швейцарії. Його підозрюють в отриманні хабара в розмірі 30 млн франків. Лещенко продемонстрував на підтвердження фактів листи від Генпрокуратури Швейцарії та від консульства Швейцарії, в яких, однак, не згадується прізвище Мартиненка.

Як повідомлялося наприкінці 2014 року, у Чехії Мартиненка нібито звинуватили у хабарництві. Депутат тоді все заперечив.