Новини 2015-04-01 14:44

Москаль просить силовиків розблокувати хлібозавод на Луганщині, захоплений "айдарівцями"

Після захоплення підприємства випічка хліба впала на 50%, а частину обладнання вже почали розбирати на металобрухт.

Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль звернувся до Генерального штабу Збройних сил України та Міністерства оборони України з проханням вжити рішучих заходів для розблокування ТОВ «УкрВереск» у селі Петрівка Станично-Луганського району, яке захопили озброєні військовослужбовці батальйону «Айдар».  Про це йдеться на офіційному сайті Геннадія Москаля.

За словами Москаля, на захопленому підприємстві "айдарівці" встановили свої правила й почали необґрунтовано піднімати ціну на хліб, що викликає соціальну напругу й нарікання на дії влади серед місцевого населення.

При цьому, як зазначається, військові «Айдару» не дозволяють іншим виробникам завозити хліб у Станично-Луганський район і зовсім не платять за енергоносії (заборгованість підприємства по газу зараз складає 700 тисяч гривень, а за електроенергію – 150 тисяч гривень).

"Більше того – вони привласнили готівку підприємства (280 тисяч гривень) та матеріали для виготовлення хліба на суму 740 тисяч гривень", - зазначає Москаль.

За його даними, після захоплення підприємства випічка хліба впала на 50 відсотків, а частину обладнання вже почали розбирати на металобрухт.

"Генштаб Збройних сил України на наші попередні звернення підтвердив факт захоплення підприємства «УкрВереск» батальйоном «Айдар», але жодних дій для його звільнення не вжив. Незважаючи на те, що в Збройних силах України є Служба військового правопорядку, вона навіть не представлена в Луганській області", - підкреслює він.

"Військово-цивільна адміністрація вважає, що військовослужбовці мають виконувати свої прямі обов’язки – захищати територіальну цілісність України, а не робити бізнес на хлібі, відкрито грабуючи область, яка й так потерпає від військових дій і поганої економічної ситуації. А злочинці, які у військовій формі й зі зброєю захоплюють підприємства, мають сидіти за ґратами", - резюмує Москаль.

Як повідомлялося, напередодні Геннадій Москаль направив звернення Міністру оборони, начальнику Генштабу, Міністру МВС та Генпрокурору України з приводу недопустимої поведінки окремих представників добровольчого батальйону «Айдар» на Луганщині.

За словами керівника Луганської обладміністрації, "Айдар" відкрив "другий фронт" на мирних територіях.

Як зазначалося, суд заарештував бійців «Айдару», яких підозрюють у бандитизмі 23 березня.

Нагадаємо, раніше Головною військовою прокуратурою спільно з СБУ було затримано 5 дезертирів батальйону "Айдар" та вилучено арсенал викраденої зброї.

схожі новини