Новини 2010-06-14 14:01

Фільм про Чорнобильську трагедію знімають у Донецькій області

У місті Світлодарськ Донецької області розпочато зйомки нового художнього фільму «В субботу» відомого режисера і сценариста Олександра Міндадзе

Події картини розгортаються у суботу 26 квітня 1986 року, відразу після аварії на Чорнобильській АЕС, повідомили Тижню в прес-службі компанії SOTA Cinema Group.
«Хоча сценарій писався як парафраз Чорнобиля, 1986 рік - дата принципова.  Герої стоять на розломі часів, але не можуть цього усвідомити так само, як і помислити, що мирний атом, цей «вічний» реактор може відразу вибухнути і далі - смерть. І коли треба бігти, люди чіпляються за життя, і парадокс в тому, що життя в такі хвилини стає особливо яскравим і привабливим», - .

Головний герой - комсомольський працівник Валерій Кабиш - одним з перших дізнається правду про вибух на ЧАЕС і постає перед вибором: попередити своїх друзів про аварію, врятувати їх і себе, або виконати наказ «згори» - не сіяти паніку.

На головну роль запрошено молодого російського актора Антона Шагіна, відомого глядачам по фільмам «Стиляги» і «Ховайся». Його партнерами стануть дебютантка Світлана Смирнова-Марцинкевич, артист театру «Лєнком» Станіслав Рядинський («Будинок сонця», «Андерсен. Життя без любові»), музикант В'ячеслав Петкун (лідер групи «Танці мінус», мюзикл «Нотр-Дам де Парі»/Notre Dame de Paris), актори Сергій Кузькін (театр «Сатирикон»), Олексій Демидов (театр «Співдружність акторів на Таганці») та інші.

«Чорнобиль для мене не просто слово. Я народився і виріс у місті Карачєв Брянської  області - в зоні постраждалій від аварії на ЧАЕС. Пам'ятаю, як дорослі розповідали про радіоактивний дощ, від якого люди лисіли, як деякі мої однокласники в шкільній їдальні ставали в окрему чергу за спеціальним харчуванням., -, - Я дуже радий, що знімаюся в цьому фільмі. Думаю, що легко не буде. Якщо легко, то щось не так - пахне халтурою. Щоб зіграти цю роль мені доведеться натиснути на якісь кнопки усередині себе, про існування яких я доки не підозрюю», розповів Антон Шагін.

Робота над новим художнім фільмом Олександра Миндадзе почалася наприкінці минулого року. Продюсують і фінансують цей міжнародний проект Міністерство культури РФ, компанія SOTA Cinema Group (Україна, продюсер Олег Кохан), російські кінокомпанії «Пасажир» (продюсер Дмитро Ефремов) і «Нон стоп продакшн» (продюсер Олександр Роднянський), найбільша в Європі кіностудія «Баварія Фільм» (Німеччина, президент компанії Матиас Эше), яка просуватиме картину і забезпечуватиме дистрибуцію не лише на території СНД, але і у всьому світі.

Зйомки фільму продовжаться до середини літа і проходитимуть в українських містах - Світлодарськ і Енергодар. Прем'єра фільму відбудеться весною 2011 року.