Новини 2015-05-10 18:35

Геращенко хоче ввести штраф за носіння георгіївських стрічок

Ініціатива не стосується випадків, коли георгіївська стрічка використовувалася в символіці орденів ветеранів Другої світової війни, архівних, історичних документів, музейних експонатів.

Член колегії МВС, народний депутат Антон Геращенко виступає за заборону георгіївських стрічок на законодавчому рівні. Про це він написав у Facebook.

«Наступного тижня я внесу до парламенту проект закону про заборону публічного використання георгіївської стрічки, як символу російської агресії проти України, крім тих випадків, коли георгіївська стрічка використовувалася в символіці орденів ветеранів 2 світової війни, архівних, історичних документів, музейних експонатів та інших подібних випадків», – зазначив політик.

В якості відповідальності Геращенко пропонує значний грошовий штраф для тих, хто порушуватиме закон про заборону демонстративного носіння «колорадській стрічки».

«Хочеш публічно носити георгіївську стрічку або нацистську свастику – заплати, наприклад, 5 тисяч гривень штрафу до бюджету на лікування поранених інвалідів АТО і радій. Будуть носити вдруге – буду пропонувати арешт до 15 діб», – написав він.

На сьогодні законом демонстративне носіння георгіївської стрічки не заборонено.

«Колег народних депутатів з усіх фракцій коаліції – прошу підтримати мій законопроект про заборону демонстрації в публічних місцях колорадських стрічок, нацистської та комуністичної символіки», –  додав Геращенко.

За його словами, причиною тому стала «хамська і антиукраїнська поведінка» співробітників Запорізької міліції під час пам'ятних заходів.

Зауважимо, з аналогічною ініціативою виступили в Латвії.

Як повідомлялося, "Колорадську" стрічку білоруси замінили цвітом яблуні.

Читайте також: Світ проти кремлівської пропаганди: Mythbusters, бойкот RT та «антиколорадські» наклейки.