Новини 2015-06-04 13:45

В Україні заборонили для показу 368 російських фільмів та серіалів

Фільми відібрали шляхом "експертного перегляду".

4 червня набув чинності закон «Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України», який передбачає заборону розповсюдження і демонстрування серіалів і фільмів, що містять російську пропаганду. Заборона загалом торкнулась 368 серіалів і стрічок. Про це заявив голова Держкіно Пилип Іллєнко.

«206 фільмів і серіалів були заборонені з серпня минулого року. Від сьогодні це ще 162. Їх відібрали шляхом експертного перегляду і встановлення в них пропаганди, приниження за національною ознакою і так далі. Можу привести приклад одного такого серіалу «Сліпий розрахунок», – сказав Іллєнко.

За демонстрацію фільмів і серіалів з елементами пропаганди на телебаченні законом передбачений штраф: за перше порушення 10 мінімальних заробітних план, за друге – 50. Разом із тим під заборону не підпадають серіали та фільми зняті в ко-продукції і зняті до 1 січня 2014 року.

Як відомо, у березні Окружний адміністративний суд Києва призначив комплексну психологічну та лінгвістичну експертизуконтенту російських каналів, заборонених для мовлення в Україні. 

Нагадаємо також, 5 лютого Верховна Рада підтримала у другому читанні законопроект №1317 щодо захисту інформаційного телерадіопростору України, заборонивши показ російських серіалів.

схожі новини