Новини 2015-06-16 17:55

Депутати зобов'язали надрокористувачів розкривати інформацію про господарську діяльність

Рентні платежі від видобувної галузі у держбюджеті на 2015 рік становлять близько 30 млрд грн.

Верховна Рада України підтримала в цілому законопроект № 2591 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення прозорості видобувних галузей в Україні". За відповідне рішення проголосували 230 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Як заявила одна з авторок законопроекту Ольга Бєлькова під час представлення документу у парламенті, даний законопроект вносить зміни до Кодексу про надра та до закону України про нафту та газ, якими на користувачів ділянок надр покладається обов'язок розкривати інформацію про загальнодержавні та місцеві податки та збори, інші платежі, а також про господарську діяльність.

"Законопроект зобов'язує органи державної влади публікувати інформацію про стан геологічного вивчення, використання і охорони надр, а також про платежі, що надійшли від видобувної діяльності", - сказала Бєлькова. Вона також зазначила, що рентні платежі від видобувної галузі у держбюджеті на 2015 рік становлять близько 30 млрд грн.

Згідно з пояснювальною запискою, законом передбачено, що органи, які здійснюють державне управління у галузі геологічного вивчення, використання і охорони надр, зобов'язані надавати та публікувати інформацію про стан геологічного вивчення, використання і охорони надр, а надрокористувачі мають перейти на звітування відповідно до міжнародних стандартів звітності.

Закон прийнято з урахуванням поправок, внесених під час обговорення.