Новини 2015-07-07 14:57

Фейки російських ЗМІ: самогубство "дідуся розіп'ятого хлопчика" та клятва у вірності Гітлеру

Також цього разу на брехні "попалося" Міністерство енергетики РФ.

Найулюбленішою темою для російської пропаганди залишається розквіт нацизму в Україні. Тиждень.ua зібрав найцікавіші фейки російських ЗМІ за останній тиждень.

Самогубство "дідуся розіп'ятого хлопчика"

Вікторія Шилова, що називає себе керівником «Громадського руху Антивійна», який нібито допомагає мешканцям Донбасу, розмістила в себе на сторінці фейк про те, що у Харкові двоє пенсіонерів повісилися, отримавши квитанції з ЖКГ., причому один із них зробив це у вишиванці і з криком «Слава Україні!». 

Інформацію підхопила низка російських ЗМІ, зокрема, популярних.

Проте коментатори Шилової не повірили в дезінформацію.

Українське видання Сегодня спростувало фейк, поширений Шиловою. За ії інформацією, один із фактів самогубства справді був, але без вишиванки, криків "Слава Україні!", причини також невідомі. Інформація про загибель другого пенсіонера також виявилася недостовірною.

 


Україна на карті "сучасного нацизму Європи"

Українські та російські видання розповсюдили інформацію про те, що Україна потрапила на карту "сучасного нацизму Європи".

У повідомленнях йдеться, що «Символом українського нацизму ресурс Amazing maps визнав логотип карального батальйону «Азов» і герб країни. Популярний ресурс Amazing maps склав своєрідну карту того, як зараз в Європі виглядають символи нацистських рухів. Не потрапили на карту тільки Сербія, Болгарія, Молдова і Македонія».

Насправді карта у популярного ресурсу Amazing maps називається «Europe's past logos of fascism», що в перекладі означає «Колишні логотипи фашизму (фашистських організацій - Ред.) Європи.

Проте в російськомовних текстах усіх видань, які практично повторюють один одного слово в слово, вказується, що це не колишні, а сучасні рухи.

Символ, схожий на емблему полку Азов, який видно на карті України - це стилізований Вольфсангель («вовчий гак»), який використовувався нацистською Німеччиною, зокрема на емблемі 2-ї танкової дивізії СС «Дас Райх».

Не секрет, що під час Другої світової війни на території України було 3 дивізії СС.


Херсонські нацисти, що поклялися у вірності Гітлеру

30 червня в Херсоні відзначили 74 річницю проголошення Акту відновлення Української Держави. На невеликому заході в центрі міста молодь зачитала текст Акту і заспівала гімн України.

Російські ЗМІ спотворили суть події і описали її так: «Націоналісти Херсона публічно поклялися у вірності Гітлеру».

Насправді, молодь та присутні не присягали на вірність Гітлеру, а лише зачитали текст Акту. Заклики до вірності були в оригінальному документі в 3-му пункті.

ЗМІ не звернули увагу на те, що перед прочитанням акту дівчина спеціально уточнила, що нацистський режим був терором для України, а аж ніяк не порятунком від комуністичного режиму.

«Тоді ще не було відомо про плани Німеччини щодо України, і яким кривавим виявиться нацистський режим», - розповіла дівчина-оратор (1: 05-1: 18 відеоролика).


Україна перекрила Криму електрику

Увечері 30 червня сайт Міністерства енергетики Російської Федерації повідомив про те, що Україна з ночі нібито припиняє енергопостачання півострова Крим.

«30 червня 2015 в 17-39 з боку НЕК «Укренерго» надійшло сповіщення про скорочення з 00-00 1 липня погодинного планового графіка сальдо-перетікання «ОЕС України - Крим» до 0 МВт», - йдеться в повідомленні.

Інформацію підхопили низка російських та українських ЗМІ, в тому числі "Інтерфакс" та "Ліга".

 

Вранці сайт «Укренерго» спростував як припинення енергопостачання, так і сам факт появи такого звернення до російської сторони. Представники організації нагадали, що Україна не попереджала і не повинна попереджати РФ про свою діяльність у межах України.

Після цього Міненерго Росії видалило новину, але вона доступна в кеші пошуковика Google.

Глава «Міненерго Криму» Сергій Єгоров увечері 30 червня заявив, що повідомлення про можливе припинення енергопостачання півострова «не мають офіційного підтвердження».

Читайте також: Фейки російських ЗМІ: заклик убивати росіян, комбат-фашист та масові протести

схожі новини