Новини 22:40

США розширили список санкцій проти Росії

Персональні санкції торкнулися Романа Ротенберга, Олександра Януковича, Сергія Курченка, Едуарда Ставицького та Андрія Клюєва.

США розширили список санкцій проти РФ, додавши туди низку прізвищ. Також під санкції потрапило чимало російських фінансових структур. Зокрема, США включили до списку осіб, проти яких запроваджуються санкції, сина Бориса Ротенберга Романа та сина Віктора Януковича Олександра. Загалом до переліку потрапили 12 осіб, він опублікований 30 липня на сайті Мінфіну США.

Під санкції також потрапили кілька структур Зовнішекономбанку: білоруський "Белвнешекономбанк", Російське агентство по страхуванню експортних кредитів і інвестицій, "Ексімбанк", Федеральний центр проектного фінансування, "Глобекс банк", "Краслесінвест", "Промінвестбанк", РЕСАД, "Роуз Груп" , СМЕ банк, "Зв'язок банк", "ВЕБ Азія Лімітед", "ВЕБ Капітал", "ВЕБ Інжиніринг", "ВЕБ Лізинг".

Обмеження торкнулися Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), і дочірніх компаній "Роснефти" - "Ванкорнефть", "Нафта-актив", Ачинский переробний завод, Ангарський НПЗ, Куйбишевський НПЗ, Новокуйбишевський НПЗ, "Оренбургнефть", "РН Холдинг", ВБРР, "Самотлорнефтегаз", Сизраньскій НПЗ, Комсомольський НПЗ, "Юганснефтегаз", "Роснефть Фінанс", "Роснефть Трейд Лімітед", "Роснефть Трейдинг".

Персональні санкції, крім Романа Ротенберга та Олександра Януковича, торкнулися також, зокрема, українського мільярдера Сергія Курченка, екс-міністра енергетики Едуарда Ставицького та екс-секретаря РНБО Андрія Клюєва.

Напередодні стало відомо, що кілька країн слідом за Євросоюзом ввели санкції відносно Росії, які ЄС продовжив до кінця січня 2016 року. Це країни-кандидати в союз Чорногорія та Албанія, члени Спільного ринку Ісландія, Ліхтенштейн та Норвегія, а також Україна. Крім того, до обмеження на експорт продукції з Криму приєдналася Грузія.

Як відомо, Росія в березні 2014 року після введення військ анексувала український Крим і почала дестабілізувати ситуацію на Донбасі. За безпосередньої участі російських спецслужб і підтримки російської армії на Донбасі були створені так звані Донецька і Луганська "народні республіки". РФ поставляє терористам зброю і направляє на Донбас найманців і свої регулярні війська.

У відповідь на агресію Кремля США, Євросоюз, Канада, Японія, Австралія і низка інших країн запровадили проти Росії санкції.

Нагадаємо, 22 червня ЄС продовжив санкції проти Росії ще на 6 місяців.

Новини RedTram

Loading...