Новини 12:01

Стемпіцький озвучив дані про втрати «Правого сектору» за час АТО

Убитих донедавна було 35, а після відновлення боїв на Шахті – 39 або 40. Поранених - кілька сотень.

За час проведення антитерористичної операції в боях на сході України загинуло близько 40 членів Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Про це в інтерв’ю «Тижню» повідомив командир ДУК ПС Андрій Стемпіцький.

«Убитих донедавна було 35, а після відновлення боїв на Шахті – 39 або 40. Поранених кілька сотень, це якщо врахувати і важко, і легко, і середньо поранених. Якщо ж ураховувати тих, хто випадав зі строю, то, думаю, щонайменше дві сотні», - сказав він.

Також Стемпіцький розповів, як «Правий сектор» допомагаєте покаліченим побратимам і родинам загиблих.

«Маємо власну медичну службу «Госпітальєри», керівник Яна Зінкевич. Робота служби налагоджена скрізь, де воюють наші підрозділи. У них є екіпажі медичного забезпечення, які надають першу допомогу, причому не тільки нашим, а й воякам інших добровольчих батальйонів. Під вогнем витягують, вивозять у найближчі лікарні, а потім, коли стабілізовують, то в Дніпропетровськ, у Мечникова, де вже з ними працюють спеціалісти. Завдяки їхньому професіоналізму дуже багато людей було врятовано. Пораненими теж займається медична служба», - повідомив командир ДУК ПС.

Окрім того, за його словами, якщо потрібна додаткова допомога чи є в чомусь крайня потреба, ПС шукає кошти за допомогою українців, які кидають гроші на картки і т. ін. Також ПС допомагає, коли хтось хоче взяти шефство над якоюсь родиною. Щоб усе проходило напряму, в організації намагаються їх безпосередньо сконтактувати. Шукають можливості вивезти дітей на відпочинок. Знаходяться люди, які допомагають.

«Тобто робимо все, що в наших силах. Аналогічні завдання – опікуватися родинами загиблих і пораненими – поставлені перед запасними батальйонами. Адже найстрашніше для дітей, для сімей – це коли забувають», – зазначив Стемпіцький.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".