Новини 11:36

Ігор Лосєв: «Правий сектор» має шанс на сталий успіх, якщо стане ідеологічним рухом

Збройні формування є вельми ефективними саме як елемент ширшої системи, тоді як самі собою вони вироджуються в отаманщину.

Без ідеології та розгалужених зв’язків із громадянським суспільством збройні формування на кшталт «Правого сектору» не мають перспектив, перетворюючись на дужі руки без мізків. Про це в черговому номері «Тижня» пише публіцист Ігор Лосєв.

«Ніколи не досягне мети той, хто її собі не уявляє, не здолає дороги той, хто не знає, куди йде… Збройні формування є вельми ефективними саме як елемент ширшої системи, тоді як самі собою вони вироджуються в отаманщину, в хаотичну псевдоієрархію польових командирів, військових вождів, середньовічних лицарів-феодалів на певній території, доволі анархічних мережевих структур тощо», - вважає автор.

За словами Лосєва, «Правий сектор» може розраховувати на сталий успіх, якщо буде не просто мілітарним формуванням, а військово-політичним рухом (щó декларують провідники ПС, хоча наразі це тільки мета, якої треба прагнути), а для цього він має стати рухом ідеологічним. Останнє, своєю чергою, вимагає формування інтелектуального кола (не обов’язково з формальною належністю до організації), ідейного середовища, що охоплювало б багато сегментів суспільства, впливало на різні його верстви.

«Події в Мукачевому показали, що командування «Правого сектору» виявилося не готовим до нештатної ситуації, воно доволі довго не знало, як відреагувати, а потім зробило це дуже імпульсивно, не завжди сприяючи розумінню власної позиції громадськістю. А офіційний речник ПС Артем Скоропадський, пояснюючи думку свого керівництва, справляв надто вже непевне враження. Та і його російськомовність навряд чи переконає російську пропаганду в «некровожерливості правосеків»… Брак аналітичності призводить до цілком практичних наслідків», - пише оглядач.

Лосєв зазначає, що сьогодні патріотичним силам доводиться вирішувати технологічно вельми складну проблему: як поставити на місце знахабнілу владу олігархічних бізнесюків, нездатних відмовитися від хижацьких інстинктів навіть над прірвою, і водночас не перетворитися на несвідомих статистів у політичному театрі Кремля.

Детальніше читайте в черговому номері журналу "Український тиждень".