Новини 2015-08-24 21:07

У Берліні відкинули можливість створення нового формату переговорів по Донбасу

Сторони домовилися про те, що «слід скористатися» існуючим нормандським форматом, «а не створювати новий».

Мінські домовленості повинні бути виконані, а нормандський формат – укріплений, тому створювати новий формат переговорів по Донбасу немає необхідності. Про це заявила канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі з президентами України та Франції Петром Порошенком і Франсуа Олландом.

«Ми зібралися, щоб обговорити зміцнення нормандського формату і критичні питання. Ми всі троє впевнені в тому, що Мінські домовленості повинні бути фундаментом для досягнення миру», – заявила Ангела Меркель.

За словами німецького канцлера, сторони домовилися про те, що «слід скористатися» існуючим нормандським форматом, «а не створювати новий».

Разом з тим Ангела Меркель констатувала, що режим припинення вогню не виконується, що призводить до втрат, як серед цивільного населення, так і серед військових. «Треба зробити все, що було підписано в Мінську, має бути відведена зброя калібру менше 100 мм», – додала канцлер. При цьому вона повідомила, що президент Петро Порошенко запевнив співрозмовників у тому, що українська сторона на це готова.

Також Ангела Меркель зазначила, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ «не може працювати», і це питання має бути вирішено.

У свою чергу президент Петро Порошенко також заявив, що впевнений у відсутності необхідності створювати новий формат переговорів по врегулюванню ситуації на Донбасі. «Що стосується нових форматів, я впевнений в тому, що ми не потребуємо нових форматів. У нас є «формат Мінська», формат нормандський, упевнений в тому, що в рамках цих форматів ми можемо вирішити всі необхідні питання. Якщо буде побажання, у нас є і інший досвід, наприклад в Британії під час саміту НАТО ми збиралися країнами G7 для обговорення цих питань і в інших – в женевському форматі, ми готові співпрацювати, але базовим вважаю формат нормандський (Україна, Німеччина, Франція і Росія – Ред.), який довів свою ефективність», – заявив він.

Читайте також: Порошенко розповів, про що говорив із Меркель і Олландом.

Як відомо, 24 серпня Петро Порошенко перебуває з робочим візитом у Німеччині. В рамках візиту відбулася тристороння зустріч Петра Порошенка, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Франсуа Олланда.

 

схожі новини