Новини 18:03

У Порошенка заговорили про модифікації «нормандського формату»

В АПУ також роз’яснили заяви лідерів України, Франції та Німеччині в Берліні щодо збереження цього формату переговорів.

В адміністрації президента України прокоментували можливість розширення складу учасників переговорів у «нормандському форматі». Про це заявив заступник глави АП Костянтин Єлісєєв.

За його словами, в АП не вважають безальтернативним збереження нинішнього складу «нормандської четвірки» (Україна, Росія, Німеччина, Франція).

«Мені байдуже, який буде формат. І для народу на Донбасі так само – головне, щоби встановився мир та спокій на Донбасі. Байдуже – женевський при цьому буде формат, нормандський чи інший. Головне – зрушити з місця мінський процес. Яким чином це зробити – це вже відповідальність нас, дипломатів», – заявив він.

Єлісєєв також роз’яснив заяви лідерів України, Франції та Німеччині в Берліні про збереження «нормандського формату».

«Ми домовилися працювати на основі нормандського формату. Підкреслюю, «на основі». Які будуть його модифікації, чи буде це «Нормандія плюс» – це вже інше питання», – заявив він.

Він також окремо прокоментував пропозицію новообраного президент Польщі Анджея Дуди про залучення Польщі до переговорів.

«Ми координуємо наші дії з адміністрацією Дуди. На початку вересня до Києва прибуде спецпосланник Дуди, з яким ми будемо обговорювати як двосторонню співпрацю, так і можливе залучення Польщі до переговорів у нормандському форматі», – визнав заступник глави адміністрації Порошенка.

Він також заявив, що ставить за мету знайти шлях, який дозволить зробити «нормандський формат» ефективнішим.

«Один з ключових викликів, який я ставлю особисто  для себе – змусити ефективно запрацювати «нормандський формат», – заявив Єлісєєв.

Як відомо, 24 серпня президент Петро Порошенко відзначив, що виключає заміну «нормандського формату», попри те, що в світі лунають інші пропозиції.

Читайте також: Порошенко розповів, про що говорив із Меркель і Олландом.

Канцлер Ангела Меркель також заявила про необхідність укріплення «нормандського формату», а не створення нового.

схожі новини