Новини 2015-09-10 14:44

У медичних вишах України виявили втрату понад 30 млн грн

До адміністративної відповідальності притягнуто 71 посадову особу.

Державна фінансова інспекція під час ревізій підпорядкованих Міністерству охорони здоров'я 13-ти вищих навчальних закладів виявила факти незаконного використання та втрати активів на 31,7 млн грн. Про це повідомила прес-служба Держфінінспекції.

"Під час ревізій фінансово-господарської діяльності 13-ти вищих навчальних закладах ІІІ та ІV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству охорони здоров’я України, працівники Держфінінспекції встановили, що більшість установ не забезпечили ефективного і законного використання бюджетних коштів та майна. Як наслідок, незаконно використано та втрачено активів на 31,7 млн грн", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що студенти, які навчались за державним замовленням та не відпрацювали за направленням протягом трьох років, не відшкодували вартості навчання. Через це державний бюджет втратив 7,7 млн грн.

Також повідомляється, що у 6-ти вишах установлено нестачу матеріальних цінностей на загальну суму майже 20 млн грн.

"У всіх перевірених закладах установлено факти порушення законодавства з питань оплати праці, що призвело до її переплати майже на 5,7 млн грн. Причинами цього є завищення посадових окладів, доплат та надбавок, виплат заробітної плати за невідпрацьований час, неправильно нарахованих відпускних, виплат премій тощо", – повідомили в Держфінінспекції.

За інформацією, неналежний контроль керівників навчальних закладів за повнотою та своєчасністю надходження коштів від надання платних послуг призвів до недоотримання фінансових ресурсів 9-ма закладами на суму понад 2,8 млн грн.

"Зокрема, 7 закладів недоотримали 1,2 млн грн оплати за надані освітні послуги, у тому числі від іноземних студентів – 874,5 тис. грн; 4 заклади недоотримали плату за проживання в гуртожитках на суму 366 тис. грн; за проведення клінічних випробувань лікарських засобів недоотримано 267 тис. грн," – йдеться в повідомленні.

Зазначається. що під час проведення в 11-ти закладах будівельних і ремонтних робіт підрядним організаціям було переплачено 784 тис. грн.

"Завдяки заходам держфінінспекторів відшкодовано втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 3,2 млн грн. До адміністративної відповідальності притягнуто 71 посадову особу на суму штрафів 11,6 тис. грн. Матеріали ревізій Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського, Харківського національного медичного університету передано до правоохоронних органів", – повідомили в інспекції.

Як повідомлялося, уряд схвалив фінансову автономію вишів.

Також зазначимо, уряд готує подання про притягнення до відповідальності посадовців Мінздоров’я.

схожі новини