Новини 10:41

Денис Казанський: Головний сюрприз другого туру виборів – зникнення «Новоросії»

За словами журналіста, втративши адміністративний ресурс та широкі можливості для фальсифікування, старі клани виявилися не здатні утримувати владу у своїх руках.

Другий тур, як і передбачалося, приніс сюрпризи. Головним із них стало зникнення з електоральних мап так званої Новоросії. Про це у своєму матеріалі для «Тижня» пише Денис Казанський.

«Якщо в попередні 10 років області Південного Сходу України на різних виборах, як правило, у єдиному пориві віддавали перевагу проросійським кандидатам, то тепер у низці регіонів перемогли представники демократичних партій, орієнтованих на європейський вектор інтеграції України. Відразу в трьох обласних центрах Південного Сходу: Херсоні, Миколаєві та Дніпропетровську — представники колишньої Партії регіонів зазнали поразки. А в одному з найбільших міст України — Кривому Розі — голоси виборців розділилися практично порівну», — пояснює він.

За словами Казанського, втративши адміністративний ресурс та широкі можливості для фальсифікування, старі клани виявилися не здатні утримувати владу у своїх руках. Результатом місцевих виборів у південних областях стало значне збільшення представництва демократичних партій в органах місцевої влади, практично повсюдний провал комуністів, а також кінець політичної монополії представників Партії регіонів та її дочірньої структури — Опозиційного блоку.

«Таким чином з’ясувалося, що біло-блакитний Південний Схід, який російська пропаганда видає за «Новоросію», вороже налаштовану до України, по факту є звичайною містифікацією, яка не може існувати без адмінресурсу та фальсифікацій голосування. «Новоросія» виявилася породженням переписаних протоколів та каруселей, і перші ж відносно прозорі вибори вщент розбили міф про її існування», — зазначає журналіст.

За його словами, голосування показало, що український Південний Схід є не єдиним ментальним простором, а дуже різний за своєю суттю. І включає в себе як справді проросійськи налаштовані анклави на кшталт Харкова, Одеси (без областей) і залишків Донбасу, так і великі території, які не сприймають російський імперський міф

Водночас Казанський зазначає, що прихильники сепаратизму пояснюють невдачі проросійських партій падінням явки. Мовляв, населення Південного Сходу після Майдану взагалі не бачить жодного сенсу в тому, щоб ходити на українські вибори.

«Однак насправді ніякого обвалу явки порівняно з попередніми роками не відбулося. Якщо взяти результати останніх місцевих виборів у 2010 році, то стає зрозуміло, що й за Януковича жителі Південного Сходу на вибори ходили дуже погано», — наголосив він.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».

схожі новини