Новини 2015-11-30 21:55

Мартиненко заявив про складення мандата

Він зробив це через корупційний скандал.

Народний депутат України від фракції "Народний фронт" Микола Мартиненко заявив про складання депутатських повноважень у зв'язку з корупційним скандалом, який вибухнув навколо нього. Про це він сказав в ефірі "Свободи слова" на телеканалі "ICTV" 30 листопада.

"Я приймаю рішення про складання депутатських повноважень і відмовляюся від депутатського імунітету", - заявив він.

Він сказав, що його заяву у Верховній Раді мають проголосувати у четвер, на наступному тижні.

У прямому ефірі він звернувся до голови Верховної Ради, до регламентного комітету та членів коаліції з проханням проголосувати це рішення вже на наступному сесійному тижні.

"Буде 226 голосів (за це питання – ред), я сам над цим буду працювати", - заявив політик.

Як повідомлялося, 26 листопада народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Сергій Лещенко оприлюднив документи, які, за його словами, свідчать про те, що Швейцарія надсилала запит на ім'я генерального прокурора України Віктора Шокіна з приводу розслідування кримінальної справи проти Мартиненка. Він також вимагає від генпрокурора внести подання на зняття недоторканності з Мартиненка.

Він розповів, що в документах йдеться про те, що Мартиненку інкримінують дві статті - відмивання грошей та отримання хабара. "Тут вказана вся фабула справи про те, що Bradcrest (компанія "Bradcrest Investment SA"- Ред.) укладала договір зі Skoda про те, що буде отримувати комісію за всі договори з "Енергоатомом", - розповів Лещенко.

У той же день Мартиненко заявив, що в Швейцарії йому не висувалися звинувачення або підозри, і незабаром має намір юридично довести, що не є акціонером або власником офшорної компанії, яка фігурує в оприлюднених Лещенком документах.

За словами Мартиненка, йому відомо про розслідування в Швейцарії за фактом перевірки "якихось фінансових операцій". "Інформація про нібито мою причетність до цього була ініційована ззовні і вкинута на Захід ще в 2012 році, за часів Януковича, коли я був в опозиції до його режиму. Швейцарські правоохоронці за формальними ознаками мали це перевірити. Більше того, я тоді сам запропонував швейцарській прокуратурі свою допомогу, щоб скоріше все прояснити", - стверджує депутат.

Нагадаємо, прокуратура Швейцарії підтвердила відкриття справи щодо українського нардепа Миколи Мартиненка за статтями про хабарництво і відмивання грошей.

схожі новини