Новини 2010-10-06 09:13

Україна й ЄБРР домовилися активізувати залучення коштів на реалізацію чорнобильських проектів

Україна і Європейський банк реконструкції й розвитку домовилися активізувати роботу із залучення додаткових коштів на фінансування чорнобильських проектів

Україна і Європейський банк реконструкції й розвитку домовилися активізувати роботу із залучення додаткових коштів на фінансування чорнобильських проектів.

Про це сказано в повідомленні прес-служби першого віце-прем'єр-міністра Андрія Клюєва.

Відповідно до нього, відповідну домовленість досягнуто під час зустрічі Клюєва з віце-президентом ЄБРР Хорстом Райхенбахом у рамках засідання спільного комітету «Україна-ЄБРР».

«Україна й ЄБРР повинні активно попрацювати з донорами, щоб закрити той дефіцит бюджету, який утворився зараз», - наводить прес-служба слова Клюєва.

Він запевнив, що зі своєї сторони Україна зобов'язується вирішити всі питання фінансування чорнобильських проектів у частині виділення необхідних коштів з державного бюджету.

У повідомленні уточнюється, що на засіданні Асамблеї донорів, яка відбулася 28 вересня, було представлено оптимізовану оцінку вартості реалізації проектів на ЧАЕС приблизно в 1,55 млрд. євро, що вимагає додаткових внесків країн-донорів у Чорнобильський фонд «Укриття» близько 550-600 млн. євро.

Крім того, дефіцит коштів на Рахунку ядерної безпеки для будівництва сухого сховища відпрацьованого ядерного палива-2 (проект СВЯП-2) становить близько 130-140 млн. євро.

Сторони також домовилися, що Кабінет Міністрів затвердить чіткі графіки реалізації всіх проектів на ЧАЕС.

Як повідомлялоcь, Клюєв розраховує на активізацію будівництва об'єктів з поводження з радіоактивними відходами на ЧАЕС.

Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильська АЕС» проводить роботи зі зняття з експлуатації станції й перетворення об'єкта «Укриття» над зруйнованим 4-м енергоблоком в екологічно безпечну систему.

Вибух на 4-му блоці ЧАЕС 26 квітня 1986 став причиною самої масштабної техногенної катастрофи у світовій історії.