Новини 2016-01-02 18:33

Приватні військові формування з Росії діють на Донбасі як "третя сила" – джерело

Зокрема, йдеться про групу бойовика під псевдонімом "Вагнер".

Приватні військові компанії (ПВК) з Росії використовують у війні на Донбасі з метою боротьби як з українськими силами, так і з непідконтрольними підрозділами бойовиків. Таку інформацію отримав Тиждень від власного джерела у Штабі АТО.

Зокрема, одним із підрозділів такого типу є група "Вагнера", яка помічена не тільки у боях на Донбасі, але й під час окупації Криму та в Сирії.

Понад те, за інформацією джерела, під час окупації українського півострова ця група виконувала одну з основних ролей.

«Основна група, яка прибула до Криму з боку РФ - це підрозділ «Вагнера». Саме вони роззброювали військові бази, багато з цього підрозділу з величезним бойовим досвідом чеченської компанії і як не дивно сирійської», - зазначило джерело, яке додало, що за наявною іфнормацією, приватна компанія «Вагнера» діяла у Сирії ще у 2013 році під назвою «Слов’янський корпус», тобто до початку офіційної операції РФ у країні.

Групу «Вагнера» пов’язують також із замахами на непідконтрольних лідерів бойовиків на Донбасі.

«Вагнеру та його команді приписують розстріл з гранатометів начальника штабу 4-ї бригади ДНР Олександра Бєднова (Бетмена), підрив командира бригади «Прізрак» Олексія Мозгового, роззброєння бригади особливого призначення «Одеса», репресії серед «казаков», які діяли на сході Луганської області. Так само є свідчення «ополченців» про те, що Бетмена і Мозгового розстріляли за наказом Суркова, за скаргою «Баби жаби» (прізвисько Плотницького – Ред.), що нібито вони хочуть зробити переворот в «ЛНР» і прийти до влади», - зазначило джерело.

За його словами, цю групу періодично заводять на Донбас для виконання окремих завдань і фактично вона діє за принципом «третьої сили».

«Ця сила не підпорядковується ватажкам НЗФ на Донбасі, а діє незалежно, отримуючи команди з РФ, від Суркова ймовірно. Вони одночасно можуть як зупиняти бойовиків від ведення активних дій, так і піднімати градус напруги, обстрілюючи як і НЗФ, так і ЗСУ. Наразі практично весь особовий склад цієї ПВК виведений з України, можливо це пов'язано з перепрофілюванням на Сирію, а можливо з тим що, за неперевіреною інформацією, вирішили відсторонити Владіслава Суркова від неформального кураторства «ЛНР» і «ДНР». Всі люди Суркова відкликані з територій «республік», а його «Фонд земляцтва Донбасу» розпущений, і найближчим часом буде ліквідований», - додало джерело.

Як повідомлялося, 31 грудня у "ДНР" вчинили замах на командира батальйону, який намагався взяти під контроль Комінтернове.

схожі новини