Новини 19:59

В окупованому Сімферополі суд забрав у Київського патріархату церкву

«Суд» присудив сплатити півмільйона рублів позивачеві, а також звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги у центрі міста.

Так званий арбітражний суд Криму ухвалив рішення вилучити в Кримської єпархії УПЦ КП приміщення в центрі Сімферополя, що належить їй, визнавши недійсним договір оренди, укладений на строк до 2050 року. Про це повідомив архієпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ Київського патріархату Климент.

«Російська сторона не приймає від мене позов тому, що немає у російському Мін’юсті такої релігійної організації. Як фізична особа я не можу оскаржити, оскільки приміщення є власністю управління єпархії», - повідомив Климент.

За його словами, «суд» присудив Кримській єпархії сплатити півмільйона рублів позивачеві - «міністерству майна і земельних відносин», а також звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних князя Володимира і Ольги у центрі Сімферополя.

Така ж доля, вважає він, чекає решту майна Української православної церкви КП. Окрім приміщень у центрі Сімферополя, сьогодні Кримській єпархії ще належать 10 споруд і чотири земельні ділянки площею 3,5 га.

Читайте також: Конфлікт через храми між УПЦ КП та УПЦ МП вийшов на міжнародний рівень

У перші місяці після анексії півострова в УПЦ КП відняли церкви у Севастополі і селі Перевальному Сімферопольського району. Крім того, закрилися парафії у Саках, Красноперекопську, Керчі, зазначив Климент.

За словами прес-секретаря Київської патріархії, архієпископа Євстратія (Зорі), сьогодні УПЦ КП в Криму залишається єдиним місцем, де українець може відчувати себе українцем.

«Українська церква київського патріархату - одне з небагатьох місць у Криму, де українець може себе відчувати українцем, розмовляти вільно українською мовою, не боятися цього, молитися за Україну, слухати молитву за Україну», - розповів архієпископ Евстратій.

За його словами, єдина причина, яка зупиняє окупаційну владу від того, аби остаточно знищити українську православну церкву у  Криму, - це страх громадської реакції.

Читайте також: В окупованому Криму ФСБ схиляє до співпраці священиків УПЦ (КП)

схожі новини

Новини RedTram

Loading...