Новини 2016-02-13 11:57

Папа Франциск і Патріарх Кірілл зробили спільну заяву щодо України

У ній ідеться про необхідність нових способів вирішення конфліктів між різними конфесіями.

У спільній заяві Папи Римського Франциска та Патріарха РПЦ Кірілла, які зустрілися у Гавані на Кубі ввечері 12 лютого є окремі тези, присвячені ситуації в Україні. Спільну заяву голів Церков оприлюднили офіційні сайти Ватикану і РПЦ.

«Ми відчуваємо скорботу щодо протистояння в Україні, яке вже забрало безліч життів, заподіяло незліченні страждання мирним жителям, привело суспільство до глибокої економічної та гуманітарної кризи. Закликаємо усі сторони конфлікту до розсудливості, громадянської солідарності та діяльності для досягнення миру. Ми запрошуємо наші Церкви до праці для досягнення суспільної злагоди, утримання від участі в протиборстві та не підтримувати подальший розвиток конфлікту», - йдеться в заяві.

Окрім того, у заяві йдеться про розколи християн України та шляхи його подолання.

«Висловлюємо надію на те, що розкол серед православних віруючих України буде подолано на основі існуючих канонічних норм, що всі православні християни України будуть жити в мирі та злагоді, а католицькі громади країни сприятимуть цьому, щоб наше християнське ставало очевиднішим», - зазначили в документі.

«Сподіваємося, що наша зустріч стане внеском у примирення там, де існують протиріччя між греко-католиками і православними. Сьогодні очевидно, що метод «уніатизму» колишніх століть, що передбачає приведення однієї громади в єдність з іншого шляхом її відриву від своєї Церкви, не є шляхом до відновлення єдності», - заявили Папа і Патріарх.

За їхніми словами, православні та греко-католики потребують примирення і пошуку взаємоприйнятних форм співіснування, оскількуи об'єднані не тільки спільними витоками з Церкви першого тисячоліття нашої ери, але й місією «проповіді Євангелія Христового в сучасному світі», що передбачає взаємну повагу членів християнських громад, виключає будь-які форми переманювання громад до іншої Церкви.

«Ми не суперники, а брати: з цього розуміння ми повинні виходити у всіх наших діях по відношенню один до одного і до зовнішнього світу. Закликаємо католиків і православних в усіх країнах вчитися жити разом у мирі, любові і «гармонії між собою», - йдеться в заяві.