Новини 2016-03-23 14:08

ГПУ оголосила Курченку про підозру у ще одному злочині

Напередодні його звинуватили в організації тяжких злочинів у банківській галузі.

Генеральна прокуратура України склала повідомлення про підозру Сергію Курченку як керівнику злочинної організації, яка впродовж 2010 року  – початку 2014 року вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі зрідженим газом за наступних обставин.

«У вказаний період часу С. Курченко організував вчинення очолюваним ним організованим злочинним угрупованням незаконного заволодіння видобутого ПАТ «Укргазвидобування», ПАТ «Укрнафта» та належного державі зрідженого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижчими від ринкових, нібито для потреб населення. У той же час, фактично зріджений газ членами злочинного угруповання у подальшому реалізовувався підконтрольними С. Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що внаслідок цих протиправних дій державі завдано шкоду на загальну суму понад 2 млрд грн.

Під час розслідування органом досудового розслідування накладено арешт на майно та інші активи підозрюваних на загальну суму понад 2,8 млрд грн. Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, напередодні ГПУ склала Курченку повідомлення про підозру за вчинення злочинів у банківській галузі.

Нагадаємо, у травні 2014 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що компанії, які входять в холдинг Сергія Курченка СЄПЕК, за попередні два роки ввезли за фіктивними документами на територію України понад 5 млн тонн нафтопродуктів на суму 36 млрд грн.

Зараз Курченка оголошено в міжнародний розшук. За зверненням слідчого, погодженим з прокурором, судом щодо нього обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Господарський суд Києва через півтора року зняв арешт з грошових коштів та майна компанії СЄПЕК, підконтрольної Курченку. Згідно з постановою, компанії "Інтертрансгруп", за ініціативою якої влітку 2014 року суд заарештував усе майно компанії Курченка, у вересні 2015 року було відмовлено в продовженні арешту.