Новини 17:22

Гаазький трибунал визнав винним у геноциді колишнього лідера боснійських сербів

Радована Караджича визнано винним за 10 пунктами обвинувачення.

Кримінальний суд у Гаазі визнав Радована Караджича – лідера боснійських сербів у часи громадянської війни в країні у 90-х роках, винним у геноциді та військових злочинах і засудив його до 40 років в'язниці. Про це повідомили у Associated Press.

«Колишнього лідера боснійських сербів Радована Караджича визнано винним у геноциді та за дев'ятьма іншими обвинуваченнями, і засуджено до 40 років позбавлення волі», – повідомили кореспонденти видання.

Обвинувачення у геноциді висунуто проти Караджича за епізод із масовим убивством боснійських мусульман у містечку Сребрениця у 1995 році, коли загинули близько 8 тис. людей.

Також Караджича визнано винним у кривавій облозі столиці Боснії та Герцеговини міста Сараєво, яка продовжувалася 44 місяці з 1992 до 1996 року.

Загалом Караджича визнано винним в організації звірств на території Боснії та Герцеговини, які забрали життя 100 тис. людей.

Як повідомлялося, Караджич відкинув усі звинувачення, в тому числі пов'язані з масовими вбивствами у боснійському місті Сребреніца.

Колишній президент сербської республіки в Боснії був арештований в Белграді в 2008 році. Він переховувався від влади протягом 13 років.

У 1992 році, коли колишня югославська республіка Боснія і Герцеговина проголосила незалежність, Караджич оголосив про створення незалежної сербської республіки зі столицею в Пале, передмісті Сараєва, а себе призначив головою цієї держави.

Його партія за підтримки тодішнього президента Югославії Слободана Мілошевича почала боротьбу проти боснійських мусульман і хорватів, домагаючись їх вигнання з республіки. Після цього у країні розпочалася громадянська війна.

схожі новини