Новини 12:25

Україна залучила у ЄІБ €400 млн кредиту на малий і середній бізнес

Кредит спрямують через українські банки на підтримку розвитку приватного сектора економіки.

Україна залучила у Європейського інвестиційного банку 400 млн євро кредиту для реалізації проектів підтримки банківського сектора, малого і середнього бізнесу. Про це йдеться в повідомленні Міністерства фінансів України, розміщеному в газеті "Урядовий кур'єр".

Кредит у розмірі 400 млн євро спрямують через українські банки на підтримку розвитку приватного сектора економіки, на проекти малого та середнього бізнесу, проекти установ із середньою капіталізацією, а також проекти соціально-економічної інфраструктури, включно з проектами енергоефективності та адаптації до змін клімату.

Участь в програмі розподілу коштів можуть прийняти малі і середні підприємства з кількістю найманого персоналу до 250 чоловік, установи із середньою капіталізацією з кількістю персоналу до 3 тис. чоловік, а також підприємства з кількістю персоналу понад 3 тис. осіб.

Розмір кредитів, на які можуть претендувати компанії, - від 25 млн євро (для малих і середніх підприємств) до 50 млн євро для компаній з кількістю працівників понад 3 тис. осіб.

Агентом Мінфіну в частині розподілу коштів виступає державний Укрексімбанк.

Як повідомлялося, в грудні Україна залучила кредит у Європейського інвестиційного банку в сумі 400 млн євро для фінансування проекту "Основний кредит для аграрної галузі - Україна".

Крім того, в лютому народні депутати підтримали ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України»