Новини 09:59

У Міноборони розкрили подробиці весняного призову до лав ЗСУ

У відомстві наголосили, що солдати-строковики будуть проходить службу виключно за межами зони АТО.

Черговий призов громадян на строкову військову службу до лав Збройних Сил України та інших військових формувань ропочнеться 5 травня і триватиме до 30 червня. Про це повідомив на брифінгу речник Міноборони підполковник Олексій Чорнобай, передає кореспондент ЛІГА.нет.

За його словами, кількість громадян, яких планується призвати, уточнюється і буде залежати від запитів державних силових структур.

Призову підлягатимуть громадяни України, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, а також старші особи, які не досягнули 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від строкової служби.

«Відповідно до постанови Кабміну, призовникам виплатять матеріальну допомогу в розмірі двох мінімальних заробітних плат (2900 грн). Фінансування виділено бюджетом Міноборони», - зазначив Чорнобай.

Призовники з вищою освітою служитимуть рік, без - півтора року.

Представник Міноборони наголосив, що солдати-строковики будуть проходить службу виключно за межами зони АТО.

Упродовж квітня-червня поточного року в запас будуть звільнені військовослужбовці строкової служби, які мають ступінь вищої освіти спеціаліста або магістра і вислужили встановлені строки строкової служби.

Нагадаємо, в грудні ДПСУ заявила про відновлення в 2016 році призову на строкову службу, який був скасований ще в 2008 році. А в березні президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення в запас та строки цьогорічних призовів.

схожі новини