Новини 2016-04-07 08:39

Референдум у Нідерландах: "За" Україну проголосували чотири міста. Уточнено явку

Попередні дані свідчать, що референдум відбувся.

Явка виборців на референдумі в Нідерландах склала, за уточненими даними, 32,2%, а це означає, що референдум відбувся. Про це повідомило нідерландське видання NOS.

Загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%.

Слід зазначити, що у столиці Нідерландів – Амстердамі, а також у трьох великих містах – Утрехті, Неймегені та Ґронінґені, число прихильників асоціації перевищило число противників. Водночас опублікована карта свідчить, що асоціацію ЄС та України підтримали виборці майже 20 муніципалітетів із загального числа у понад 390.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За інформацією екзит-полу, ратифікацію угоди з Україною підтримали 36% виборців. Проти угоди про асоціацію проголосувало 64% виборців. Щодо інформації про явку виборців, то спочатку йшлося про 29%, однак згодом компанія, яка проводила екзит-пол, уточнила дані, заявивши, що явка сягнула 32%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що референдум не зупинить євроінтеграцію України. Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, у свою чергу, зазначив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує нового обговорення.