Новини 2016-04-07 13:44

Голова Європейської ради відреагував на підсумки референдуму в Нідерландах

За його словами, наразі відбуваються консультації з прем’єр-міністром Нідерландів Марком Рютте.

Президент Євроради Дональд Туск заявив, що Угода про асоціацію між Україною та ЄС наразі продовжує діяти, а також зазначив, що необхідно дочекатися офіційних висновків уряду Нідерландів. Про це він повідомив 7 квітня.

«Я продовжую контактувати з прем’єр-міністром Марком Рютте з цього приводу, бо хочу почути, які висновки він і його уряд роблять із референдуму і якими будуть їхні наміри. Угода ЄС-Україна продовжує застосовуватися. Ця угода була ратифікована рештою 27 державами-членами», – сказав Туск 7 квітня.

Як повідомлялося, 6 квітня у Нідерландах проходив референдум щодо Угоди про асоціацію України з Європейським союзом. Остаточних результатів референдуму варто чекати до 12 квітня. Цей референдум не має обов’язкового характеру.

За попередніми результатами, загальна кількість противників асоціації ЄС та України склала 61,1%, а прихильників – 38,1%, а показник явки – 32,2%. Референдум вважається таким, що відбувся у разі яквки щонайменше 30% виборців.

Президент України Петро Порошенко заявив, що референдум не зупинить євроінтеграцію України. Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте, у свою чергу, зазначив, що Угода про асоціацію Україна-ЄС потребує нового обговорення.

схожі новини